Live οι ιστορικές ρεβάνς του ΠΑΟΚ με την Κλαμπ Μπριζ και του Ολυμπιακού με τη Φενερμπαχτσέ

Καλό σας βράδυ

Η συγκλονιστική διαδικασία των πέναλτι

19.04.2024 00:57

Ο Ολυμπιακός στα ημιτελικά

Ο Ολυμπιακός θα αντιμετωπίσει την Άστον Βίλα για μια θέση στον τελικό της OPAP Arena

19.04.2024 00:54

Ιστορική πρόκριση

Ιστορική πρόκριση του Ολυμπιακού! Στα πέναλτι μέσα στην Κωνσταντινούπολη! Για πρώτη φορά στα ημιτελικά ευρωπαϊκής διοργάνωσης!

19.04.2024 00:53

Θρυλικός Τζολάκης!

Ασύλληπτος Τζολάκης! Αποκρούει πέναλτι του Μπονούτσι!

19.04.2024 00:51

Αποκρουση Λιβάκοβιτς

Απίστευτη απόκρουση Λιβάκοβιτς και δοκάρι στο πέναλτι του Ροντινέι!

Αποκρουση Τζολάκης

Τρομερός Τζολάκης! Αποκρούει το πέναλτι του Ουντέρ!

19.04.2024 00:47

Μέσα ο Όρτα, 2-1 ο Ολυμπιακός.

Γκολ Φενέρ

Εύστοχος ο Μπατσουαγί, λίγο έλειψε να το πιάσει κι αυτό ο Τζολάκης.

19.04.2024 00:45

Απόκρουση Λιβάκοβιτς

Ο Λιβάκοβιτς αποκρούει το πέναλτι του Ελ Αραμπί

Αποκρούει ο Τζολάκης

Μεγάλη επέμβαση Τζολάκη στην εκτέλεση του Τάντιτς!

Δραματικό φινάλε

Η πρόκριση στα ημιτελικά περνάει απ' την άσπρη βούλα...

19.04.2024 00:38

Τέλος αγώνα

Φινάλε της παράτασης. Όλα θα κριθούν στα πέναλτι!

19.04.2024 00:37

Αποβολή Ολυμπιακός

Δεύτερη κίτρινη στον Ντόη και αποβολή στο 123'.

19.04.2024 00:34

Καθυστερήσεις στην παράταση

Συμπληρώθηκαν 120 λεπτά και απομένουν 4' έξτρα χρόνου στην παράταση.

19.04.2024 00:24

Με δύο φορ ο Ολυμπιακός

Και Ελ Κααμπί και Ελ Αραμπί έχει στο ματς ο Μεντιλίμπαρ. Κι απομένουν δέκα λεπτά για το φινάλε

19.04.2024 00:23

Αλλαγές Ολυμπιακός

109' Όρτα αντί Τσικίνιο και Ελ Αραμπί αντί Φορτούνη

19.04.2024 00:16

Λήξη ημιχρόνου παράτασης

105' Φινάλε ημιχρόνου. Παραμένει το 1-0. Απομένουν 15 λεπτά για το τέλος της παράτασης.

19.04.2024 00:13

Μεγάλη ευκαιρία Ολυμπιακός

Τρομερή διπλή ευκαιρία του Ολυμπιακού στο 103'! Ο Ιμπόρα πήρε την κεφαλιά, ο Λιβάκοβιτς απέκρουσε και η μπάλα σταμάτησε στο δοκάρι και στη συνέχεια της φάσης, η κεφαλιά του Κάρμο σταμάτησε πάνω στη γραμμή από αμυντικό της Φενέρ.

19.04.2024 00:01

Έναρξη της παράτασης στην Πόλη

Άρχισε το παιχνίδι του Ολυμπιακού με τη Φενέρ.

Ζεστό χειροκρότημα απ' τον κόσμο

Η Τούμπα όμως χειροκροτά τους παίκτες του Δικεφάλου που έκαναν μια σπουδαία πορεία, η οποία άρχισε από νωρίς το περασμένο καλοκαίρι. Ο ΠΑΟΚ έκανε μεγάλες νίκες, μεγάλες προκρίσεις και έφερε πολύτιμους βαθμούς στην Ελλάδα.

19.04.2024 00:00

Φινάλε στην Τούμπα

Λήξη αγώνα στην Τούμπα. Η Μπριζ νικάει με 2-0 και παίρνει την πρόκριση. Ο ΠΑΟΚ δεν κατάφερε να πανηγυρίσει μια ιστορική πρόκριση.

18.04.2024 23:55

Τέλος 90λεπτου στην Κωνσταντινούπολη

Σφύριξε ο Στίλερ! Φενέρ - Ολυμπιακός 1-0 και η πρόκριση θα κριθεί στην παράταση, ίσως και στα πέναλτι αν δεν επιτευχθεί γκολ.

18.04.2024 23:53

Φενέρ - Ολυμπιακός 1-0

94' Επικίνδυνο φάουλ για τη Φενέρ. Περνάει η φάση χωρίς απειλή.

18.04.2024 23:49

89' Φενέρ - Ολυμπιακός 1-0

Ένα λεπτό απομένει για το 90λεπτο στην Κωνσταντινούπολη και αυτή τη στιγμή οδεύουμε προς παράταση στο ματς του Ολυμπιακού με τη Φενέρ.

18.04.2024 23:48

Ωραία στιγμή στην Τούμπα

Η πρόκριση χάνεται αλλά ο κόσμος του ΠΑΟΚ τραγουδά με πάθος για την ομάδα του. Ωραία στιγμή στην Τούμπα!

18.04.2024 23:41

Γκολ Φενέρ αλλά υπάρχει οφσάιντ

82' Η Φενέρ σκοράρει αλλά το τέρμα δεν μετράει διότι υπάρχει οφσάιντ.

18.04.2024 23:39

Ευκαιρία Ολυμπιακός

79' Τεράστια ευκαιρία του Ολυμπιακού με τον Μασούρα αλλά ο Λιβάκοβιτς αποκρούει με τα πόδια

18.04.2024 23:35

Αλλαγή ΠΑΟΚ

72' Κωνσταντέλιας αντί Ντεσπόντοφ.

18.04.2024 23:28

Φάση Ολυμπιακός

68' Απειλεί ο Ολυμπιακός με κεφαλιά του Μασούρα αλλά υπάρχει οφσάιντ.

18.04.2024 23:25

Άκυρο το πέναλτι

Δεν δίνεται τελικά το πέναλτι καθώς προηγήθηκε οφσάιντ σύμφωνα με το VAR.

18.04.2024 23:24

Έλεγχος VAR

Ελέγχεται η φάση απ' το VAR

18.04.2024 23:23

Πέναλτι ΠΑΟΚ

Κερδίζει πέναλτι ο ΠΑΟΚ σε ανατροπή του Ντεσπόντοφ απ' τον Μπαλάντα, που τιμωρείται και με κίτρινη κάρτα καθώς ο Βούλγαρος έβγαινε σε προφανή θέση για γκολ.

18.04.2024 23:19

Αλλαγή ΠΑΟΚ

56' Οζντόεφ αντί Μεϊτέ

18.04.2024 23:17

Ανεβασμένος ο ΠΑΟΚ

Ανεβασμένος ο ΠΑΟΚ στο β' ημίχρονο. Πιέζει πολύ και ψάχνει το γκολ.

18.04.2024 23:15

Ευκαιρία ΠΑΟΚ

51' Πρώτη μεγάλη ευκαιρία του ΠΑΟΚ αλλά το σουτ του Ντεσπόντοφ από πλάγια θέση καταλήγει άουτ.

18.04.2024 23:10

Το 0-2 της Μπριζ

18.04.2024 23:09

Έναρξη β' ημιχρόνου

Άρχισε το β' ημίχρονο και στην Τούμπα.

Αλλαγές ΠΑΟΚ

46' Αντρίγια Ζίβκοβιτς και Σαμάτα αντί Τόμας και Μουργκ

18.04.2024 23:08

Αλλαγή Ολυμπιακός

46' Ο Ιμπόρα στη θέση του Γιόβετιτς

18.04.2024 23:06

Το 0-1 της Μπριζ

18.04.2024 23:05

Άρχισε το β' ημίχρονο στην Κωνσταντινούπολη.

18.04.2024 22:51

Λήξη ημιχρόνου στην Τούμπα

Ολοκληρώθηκε το 45λεπτο στην Τούμπα. ΠΑΟΚ - Κλαμπ Μπριζ 0-2.

Οι τελικές

6-1 οι τελικές για τη Φενέρ που έχει και την κατοχή.

Λήξη ημιχρόνου στο Σουκρού Σαράτσογλου

Φινάλε ημιχρόνου στην Κωνσταντινούπολη. 1-0 η Φενέρ τον Ολυμπιακό.

Γκολ οφσάιντ

45' Σκοράρει η Μπριζ και πάλί με τον Γιουτγκλά αλλά υπάρχει οφσάιντ και ακυρώνεται το γκολ. Τσεκάρεται η φάση απ' το VAR.

18.04.2024 22:45

Πάλι ο Εμιλιάνο Μαρτίνες έκανε το θαύμα του!

18.04.2024 22:44

Πέρασε η Άστον Βίλα

Η Άστον Βίλα πήρε την πρόκριση με 4-3 επί της Λιλ στα πέναλτι και περιμένει είτε τον Ολυμπιακό, είτε την Φενέρμπαχτσε στα ημιτελικά.

18.04.2024 22:43

Οι τελικές

0-7 οι τελικές στην Τούμπα. Ενδεικτικό στατιστικό για την εικόνα του ματς μέχρι στιγμής.

18.04.2024 22:42

Ευκαιρία Μπριζ

41' Τρομερή απόκρουση του Κοτάρσκι σε κεφαλιά του Γιουτγκλά!

18.04.2024 22:41

40' Αδράνεια της άμυνας του ΠΑΟΚ και ο Βανάκεν παραλίγο να σκοράρει με τον κεφάλι.

18.04.2024 22:38

Ψάχνει ανατροπή ο ΠΑΟΚ

Ο ΠΑΟΚ έχει να ανέβει ένα... βουνό καθώς ψάχνει αντίδραση και τουλάχιστον δύο γκολ. Έχει δείξει όμως ότι είναι ικανός για να το πετύχει.

18.04.2024 22:35

Γκολ η Κλαμπ Μπριζ

Ανοίγει το σκορ η Μπριζ. Στο 33' σε επικίνδυνη αντεπίθεση η βελγική ομάδα αποδεικνύει πόσο καλή είναι σ' αυτό το κομμάτι. Οι παίκτες της άλλαξαν γρήγορα την μπάλα και ο Γιουτγκλά πλάσαρε για το 0-1.

18.04.2024 22:32

Πέρασε η Φιορεντίνα

Η Φιορεντίνα επικράτησε 2-0 της Πλζεν και προκρίθηκε στα ημιτελικά. Θα παίξει με τον νικητή του ζευγαριού ΠΑΟΚ - Μπριζ. Το παιχνίδι της Λιλ με την Άστον Βίλα θα κριθεί στα πέναλτι.

18.04.2024 22:28

Το γκολ της Φενέρ

18.04.2024 22:27

Συμπληρώθηκαν 25 λεπτά στα δύο ματς

Ο ΠΑΟΚ παραμένει στο 0-0 με την Κλαμπ Μπριζ, ενώ ο Ολυμπιακός χάνει 1-0 απ' τη Φενέρ. Θυμίζουμε ότι στο πρώτο ματς ο ΠΑΟΚ έχασε 1-0 και ο Ολυμπιακός κέρδισε 3-2.

18.04.2024 22:20

18' Μεγάλη ευκαιρία για την Μπριζ σε επικίνδυνη αντεπίθεση αλλά ο Γιούτγκλα αστόχησε από πλεονεκτική θέση κι ενώ βρισκόταν απέναντι απ΄τον Κοτάρσκι.

18.04.2024 22:16

Η είσοδος στην Τούμπα

18.04.2024 22:15

Η είσοδος στο Σουκρού Σαράτσογλου

3-3 συνολικό σκορ

Σε απόλυτη ισορροπία το σκορ (3-3) μεταξύ Ολυμπιακού και Φενέρ.

18.04.2024 22:14

Τραυματισμός

Έχει διακοπεί το ματς στην Πόλη λόγω τραυματισμού του Ποντένσε στο πρόσωπο.

18.04.2024 22:13

Αμαρκάριστος ο σκόρερ

Δεν είχε καλή αντίδραση η άμυνα του Ολυμπιακού σ' αυτή τη φάση. Ο Καχβετσί βρέθηκε αμαρκάριστος σε επικίνδυνη θέση. Και το εκμεταλλεύτηκε.

18.04.2024 22:12

Γκολ Φενερμπαχτσέ!

Η Φενέρ ανοίγει το σκορ νωρίς! Στο 11' ο Καχβετσί βρέθηκε μόνος στα δεξιά, σούταρε απ' το ύψος της μεγάλης περιοχής και έγραψε το 1-0.

18.04.2024 22:06

Γρήγορος ρυθμός στο ξεκίνημα

Πολύ δυνατά έχουν αρχίσει και τα δύο παιχνίδια. Μεγάλες μάχες, πολύ πάθος, φουλ ένταση, γρήγορος ρυθμός.

18.04.2024 22:03

3' Πρώτο σουτ του Τσικίνιο άουτ. Η πρώτη τελική του Ολυμπιακού.

Τρομερή ατμόσφαιρα

Τρομερή είναι η ατμόσφαιρα και στα δύο γήπεδα, που είναι κατάμεστα.

18.04.2024 21:58

Πάμε για σέντρα

Και στα δύο γήπεδα, οι ομάδες έχουν παραταχθεί στον αγωνιστικό χώρο...

18.04.2024 21:57

Η αντίπαλος του Ολυμπιακού

Στην παράταση βρίσκεται και το άλλο παιχνίδι μεταξύ της Λιλ και της Αστον Βίλα, απ' όπου θα προκύψει η αντίπαλος του Ολυμπιακού, εφόσον προκριθεί.

18.04.2024 21:56

Η αντίπαλος του ΠΑΟΚ

Η Φιορεντίνα ανοίγει το σκορ στην παράταση εις βάρος της Πλζεν που παίζει και με παίκτη λιγότερο. Αν προκριθεί ο ΠΑΟΚ όλα δείχνουν ότι θα βρει απέναντί του την ιταλική ομάδα.

Ενδεκάδες Φενέρ - Ολυμπιακός

• Φενέρμπαχτσε (Ισμ. Καρτάλ): Λιβάκοβιτς - Οσάγι-Σάμουελ, Τζικού, Μπεκάο, Καντίογλου - Γιουκσέκ, Φρεντ, Σιμάνσκι - Καχβετσί, Τζέκο, Τάντιτς.
  • Στον πάγκο: Ντεμίρ, Εγκριμπαγιάτ, Σογιουντσού, Γιαντάς, Κεντ, Κινγκ, Μπονούτσι, Ιντέρ, Μπατσουαγί, Ζάιτς, Κρούνιτς, Ντουρσούν.
  • Ολυμπιακός (Χ.Λ.Μεντιλίμπαρ): Τζολάκης - Ροντινέι, Ντόη, Κάρμο, Ορτέγκα - Έσε, Τσικίνιο - Φορτούνης, Γιόβετιτς, Ποντένσε - Ελ Κααμπί.
  • Στον πάγκο: Πασχαλάκης, Παπαδούδης, Όρτα, Ιμπόρα, Ελ Αραμπί, Αλεξανδρόπουλος, Κίνι, Μασούρας, Καρβάλιο, Ρίτσαρντς, Κουτσίδης.

Ώρα πρόκρισης

Σέντρα στις 22.00 σε Τούμπα και Σουκρού Σαράτσογλου. Ο ΠΑΟΚ εναντίον της Κλαμπ Μπριζ και ο Ολυμπιακός απέναντι στη Φενερμπαχτσέ. Ο Δικέφαλος θέλει να ανατρέψει το εις βάρος 1-0 στο Βέλγιο και οι Ερυθρόλευκοι θέλουν να υπερασπιστούν το υπέρ τους 3-2. Δύσκολες αποστολές και οι δύο αλλά εφικτές!

18.04.2024 21:34

Καλησπέρα σας!

Ιστορική βραδιά για το ελληνικό ποδόσφαιρο! Δύο ελληνικές ομάδες στα προημιτελικά με στόχο την πρόκριση στα ημιτελικά του Conference. Ο ΠΑΟΚ και ο Ολυμπιακός έχουν μια ιστορική ευκαιρία για να πανηγυρίσουν για πρώτη φορά την πρόκριση στους 4 μιας ευρωπαϊκής διοργάνωσης.

18.04.2024 21:30

Η πιο μεγάλη ώρα έφτασε για τον ΠΑΟΚ και τον Ολυμπιακό που δίνουν των υπέρ πάντων αγώνα για την ιστορική πρόκριση στα ημιτελικά του Europa Conference League. Ο Δικέφαλος υποδέχεται στις 22.00 την Κλαμπ Μπριζ θέλοντας να ανατρέψει το εις βάρος 1-0 στο Βέλγιο και οι Ερυθρόλευκοι, την ίδια ώρα, θα δίνουν τη δική τους μάχη στην Κωνσταντινούπολη θέλοντας να υπερασπιστούν το υπέρ τους 3-2 απέναντι στη Φενερμπαχτσέ...