Με ωραίο γκολ του Γκερέρο ο Ολυμπιακός προηγείται της Κρασνοντάρ (vid)
O Γκερέρο εκτελεί και δεν αφήνει περιθώριο αντίδρασης στον γκολκίπερ της Κρασνοντάρ (copyright: Intime)

Τελευταία Ενημέρωση
Οι «ερυθρόλευκοι» άνοιξαν το σκορ με θαυμάσιο τέρμα του Ισπανού στράικερ

Ο Ολυμπιακός προηγείται στο σκορ της Κρασνοντάρ με 1-0 χάρη σε ένα εξαιρετικό γκολ που πέτυχε ο Μιγκελ Ανχελ Γκερέρο.

Ηταν το 30ο λεπτό όταν ο Ισπανός στράικερ υποδέχθηκε την μπάλα στα όρια της περιοχής και με ένα υπέροχο δεξί σουτ, έδωσε φάλτσο μπάλα που αρχικά χτύπησε στο δοκάρι και στη συνέχεια κατέληξε στα δίχτυα. Ο γκολκίπερ της ρωσικής ομάδας, όσο κι αν εκτινάχθηκε, δεν μπόρεσε να ανακόψει την πορεία της μπάλας.

Οι «ερυθρόλευκοι» έκλεισαν το ημίχρονο έχοντας σημαντικό προβάδισμα (1-0) και ευελπιστούν να ολοκληρώσουν τη δουλειά με μια «καθαρή» νίκη δίχως να δεχτούν γκολ προκειμένου να έχουν αβαντάζ για την πρόκριση στους ομίλους του Champions League.