Αθλητισμός|10.08.2020 21:41

ΠΑΟΚ: Φιλική νίκη 2-0 επί του Βόλου με σκόρερ τον 16χρονο Κούτσια

Μετά τη λευκή ισοπαλία με τον Ατρόμητο στο πρώτο φιλικό προετοιμασίας του, ο ΠΑΟΚ επικράτησε με 2-0 του Βόλου σε αγώνα στο Πανθεσσαλικό Στάδιο, μερικές ώρες αφότου έμαθε την αντιπαλό του στα νοκ άουτ του Champions League.

Ο ΠΑΟΚ άνοιξε το σκορ στο Πανθεσσαλικό Στάδιο στο 58ο λεπτό μετά από σουτ του Εσίτι και κόντρα επάνω στον Άκπομ, ενώ στο 81ο λεπτό του ματς σκόραρε ο 16χρονος, Γιώργος Κούτσιας. Ο Πέλκας έβγαλε τον Μάτος στην πλάτη της άμυνας του Βόλου και αυτός γύρισε στον Κούτσια και που με σουτ έκανε το 2-0.

Βόλος (Τσιώλης): Γκαράβελης, Ντεντάκης, Φεράρι, Μήτογλου, Τσοκάνης, Γέντρισεκ, Μουνίθ, Γκουαροτσένα, Μπαριέντος, Λούντεβαλ, Ριένστρα

ΠΑΟΚ (Φερέιρα): Πασχαλάκης, Μιχαηλίδης, Βαρέλα, Ίνγκασον, Λημνιός, Σβαμπ, Ελ Καντουρί, Μπαλογιάννης, Ζαμπά, Σβιντέρσκι, Τζόλης.