Αθλητισμός|18.10.2020 19:53

Νέο ξεκίνημα με «4άρα» για τον Πανιώνιο στη Γ' Εθνική

Με μια επιβλητική νίκη (4-1) απέναντι στον Πανναξιακό άρχισε ο Πανιώνιος τη διαδρομή του στον 6ο όμιλο της Γ’ Εθνικής. Η ομάδα της Νέας Σμύρνης άνοιξε το σκορ μόλις στο 11' οπότε ο Μούντριχας με κεφαλιά άνοιξε το σκορ και έσπευσε να το πανηγυρίσει με τους φίλους της ομάδας που βρέθηκαν εξωτερικά του γηπέδου.

Ωστόσο, το πρώτο ημίχρονο ολοκληρώθηκε με το σκορ στο 1-1, αφού ο Πανναξιακός κατάφερε να ισοφαρίσει με σουτ έξω από τη μεγάλη περιοχή από τον Καράι. Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου ο Πανιώνιος πήρε ξανά το προβάδισμα όταν ο Ξύγκορος με προβολή έκανε το 2-1. Από εκεί και μετά η ομάδα της Νέας Σμύρνης έλεγξε απόλυτα το ματς.

Ο Κουτσάκης με δυνατό σουτ πέτυχε το 3-1 και το τελικό 4-1 έγραψε ο Μούντριχας με το δεύτερο τέρμα του στο ματς δευτερόλεπτα πριν από το τελευταίο σφύργιμα.