Αθλητισμός|23.02.2021 00:06

Γιουβέντους: Ασταμάτητος ο Κριστιάνο Ρονάλντο στα 36 του

Με μεγάλο πρωταγωνιστή τον αειθαλή Κριστιάνο Ρονάλντο η Γιουβέντους πέρασε μια εύκολη βραδιά απέναντι στην ουραγό της Serie A Κροτόνε επικρατώντας 3-0. Ο Πορτογάλος σούπερ σταρ στα 36 του χρόνια, συνεχίζει και πυροβολεί ακατάπαυστα. Πέτυχε δύο γκολ κι έφτασε τα 765 σε 1.048 αγώνες στη μυθική καριέρα που πραγματοποιεί, ενώ πλέον φιγουράρει και στην κορυφή των σκόρερ στην εφετινή Serie A με 18 γκολ σε 19 συμμετοχές.

O Κριστιάνο Ρονάλντο άνοιξε το σκορ στο 38' και διπλασίασε τα τέρματά του στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων, ενώ το 3-0 διαμόρφωσε ο ΜακΚένι στο 66'. Η Γιουβέντους με τη νίκη της προσπέρασε τη Ρόμα, βρέθηκε ξανά στην τρίτη θέση της Serie A και απέχει τέσσερις βαθμούς από τη δεύτερη Μίλαν και οχτώ από την προπορευόμενη Ιντερ κι ενώ έχει κι ένα ματς λιγότερο.