Αθλητισμός|30.10.2018 22:29

Η ανατροπή της χρονιάς από τον ΠΑΟΚ, νίκη επί της Ναντέρ 83-82

Ο ΠΑΟΚ έκανε ένα εξαιρετικό πρώτο ημίχρονο, αλλά στο δεύτερο μέρος, η Ναντέρ όχι μόνο ισορρόπησε αλλά έφτασε πολύ κοντά στη νίκη.

Η ανατροπή όμως ήρθε στα τελευταία δευτερόλεπτα...

Σε ό,τι και να έκανε ο ΠΑΟΚ στην τέταρτη περίοδο, η Ναντέρ είχε τις απαντήσεις. Στα τελευταία δευτερόλεπτα όμως, οι γηπεδούχοι κατάφεραν να... κλέψουν μια νίκη με τρομερό τρόπο.

Ο Ζάρας κέρδισε το φάουλ σε προσπάθεια τριών πόντων, με 11.4 δευτερόλεπτα να απομένουν και το σκορ στο 79-82. Τις έβαλε και τις τρεις, ο ΠΑΟΚ στη συνέχεια έβγαλε την άμυνα στον Γουότερς και στο ριμπάουντ του Μαργαρίτη, ο Γκαμπλ κατέβασε το χέρι του.

Ο Ισπανός διαιτητής, Κόντε, πήγε στο instant replay και είδε από εκεί, ότι το φάουλ ήταν εντός χρόνου! O Μαργαρίτης έβαλε τη μία από τις δύο βολές, για το 83-82 και ο ΠΑΟΚ κατάφερε να πάρει μια απίστευτη νίκη, ειδικά με τον τρόπο που ήρθε.

Πηγή: sdna.gr