Αθλητισμός|30.10.2021 22:12

Premier League: Επιστροφή στην... κανονικότητα για Γιουνάιτεντ με μεγάλη νίκη επί της Τότεναμ

Μια... κανονική Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ αντέδρασε μετά τη συντριβή απ' τη Λίβερπουλ και ξέσπασε στο ντέρμπι με την Τότεναμ κυριαρχώντας με 3-0 στο Λονδίνο. Ο Κριστιάνο Ρονάλντο ήταν πρωταγωνιστής με γκολ και ασίστ και ο Όλε Γκούναρ Σόλσκιερ πήρε παράταση ζωής στον πάγκο των Κόκκινων Διαβόλων, που βρίσκονται στην τέταρτη θέση της Premier League μαζί με Γουέστ Χαμ και Άρσεναλ.

Με πειστική εμφάνιση και αποτελεσματικότητα, οι Μπέμπηδες θριάμβευσαν στο Λονδίνο και πλησίασαν στους τρεις βαθμούς τη συμπολίτισσα Σίτι, που βρίσκεται στην τρίτη θέση. Το δρόμο για το θρίαμβο των «κόκκινων διαβόλων» άνοιξε με ένα έξοχο γκολ ο Κριστιάνο Ρονάλντο στο 39ο λεπτό, κόβοντας τα «φτερά» των γηπεδούχων και δίνοντας ψυχολογία στην ομάδα του, που κυριάρχησε στο δεύτερο ημίχρονο κι έδωσε εμφατικό τόνο στη νίκη της με τα γκολ των Καβάνι και Ράσφορντ στο 64' και το 86', αντιστοίχως.

Λέστερ-Άρσεναλ                  0-2