Αθλητισμός|27.01.2019 22:41

Super League: Ορθια με 10 παίκτες η ΑΕΛ, φωνάζει ο κάκιστος Παναθηναϊκός

Μιχάλης Παπαδάκος

Ο Παναθηναϊκός έπαιζε με παίκτη παραπάνω από το πρώτο λεπτό (σ.σ.: αποβολή του Γκοϊκοβιτς με κόκκινη κάρτα), προηγήθηκε με πέναλτι στο 3’ με τον Φεντερίκο Μακέντα, όμως η ΑΕΛ πήρε παλικαρίσια ισοπαλία κι έφυγε με υπερπολύτιμο βαθμό από το ΟΑΚΑ μετά το τελικό 1-1!

Οι «βυσσινί» ισοφάρισαν στο 54’ με παλικαρίσιο γκολ του Ντέλετιτς και κράτησαν με νύχια και με δόντια στην άμυνά τους, ενώ χρειάστηκαν και την τύχη με το μέρος τους σε αρκετές περιπτώσεις, αλλά και τα αντανακλαστικά του Κρίστινσον.

Οι «πράσινοι» φωνάζουν για την φάση του 87’ όταν Μακέντα ανατράπηκε από τον Ζίζιτς, όμως ο Παπαδόπουλος δεν είδε την παράβαση και δεν έδειξε την άσπρη βούλα.

Σε κάθε περίπτωση ωστόσο, οι γηπεδούχοι δεν κατάφεραν να εκμεταλλευτούν το γεγονός ότι έπαιξαν για περισσότερα από 90 λεπτά με παίκτη παραπάνω και είναι πέρα για πέρα εμφανές ότι το «τριφύλλι» διανύει περίοδο αγωνιστικής κρίσης.