Αθλητισμός|15.12.2021 21:40

«Βόλτα» του Ολυμπιακού στο Περιστέρι με χατ τρικ του Ελ Αραμπί!

Ο Ατρόμητος άντεξε 36 λεπτά απέναντι στον Ολυμπιακό προτού πέσει στα... δόντια του Ελ Αραμπί. Ο Μαροκινός στράικερ βρέθηκε σε τρομερή βραδιά, πέτυχε χατ-τρικ, έφτασε τα 50 γκολ στη Super League κι οδήγησε τους Ερυθρόλευκους σε μια ξεκούραστη νίκη με 0-3 στο Περιστέρι.

Ο αήττητος Ολυμπιακός που βρέθηκε στο +11 απ' την ΑΕΚ (παίζει το απόγευμα της Πέμπτης 16/12 με τον Ιωνικό στη Νίκαια) άνοιξε το σκορ στο 37' με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι -αλά Πανένκα- του Ελ Αραμπί έπειτα από ανατροπή του Κυριάκου Παπαδόπουλου στον Αγκιμπού Καμαρά.

Στο 48' ο Παπαδόπουλος λίγο έλειψε να ισοφαρίσει όταν ο Εμβιλά απέτρεψε βέβαιο γκολ. Κι αντί να γίνει το 1-1, δύο λεπτά αργότερα (50') ο Αγκιμπού πάσαρε στον Ελ Αραμπί, ο οποίος βγήκε μόνος απέναντι απ' τον Πίριτς και πλάσαρε εύστοχα για το 0-2.

Το τελικό 0-3 και το χατ-τρικ του Ελ Αραμπί (το τέταρτο με τη φανέλα του Ολυμπιακού) διαμορφώθηκε στο 62' με νέα εύστοχη εκτέλεση πέναλτι (από χέρι του Χατζηισαΐα).

Ατρόμητος: Πίριτς, Βασιλαντωνόπουλος (64' Κυβρακίδης), Κυρ. Παπαδόπουλος, Χατζηισαΐας, Μαυρομμάτης, Καστεγιάνο, Νάτσος, Ντένιτς (46' Μουνίθ), Χαρίσης, Σπιριντόνοβιτς (65' Μπεντινέλι), Κουλούρης (84' Τζαβίδας).

Ολυμπιακός: Βατσλίκ, Σισέ, Παπασταθόπουλος, Λαλά, Ρέαμπτσιουκ (76' Ανδρούτσος), Εμβιλά (64' Μαντί Καμαρά), Μπουχαλάκης, Αγκιμπού Καμαρά, Μασούρας (71' Βρουσάι), Λόπες (64' Ροντρίγκες), ΕΛ Αραμπί (71' Τικίνιο).