Αθλητισμός|08.04.2023 22:14

Επιστροφή Χάαλαντ με δύο γκολ στην 4άρα της Μάντσεστερ Σίτι επί της Σαουθάμπτον - Τρομερό γκολ με ανάποδο ψαλίδι ο Νορβηγός

Η επιστροφή του Έρλινγκ Χάαλαντ στην αγωνιστική δράση συνδυάστηκε με δύο γκολ στη νίκη της Μάντσεστερ Σίτι επί της Σαουθάμπτον με 4-1.

Η μηχανή των γκολ της Σίτι έφτασε τα 30 γκολ, αφού πρώτα άνοιξε το σκορ στο 45ο λεπτό με κεφαλιά κι εν συνεχεία πέτυχε το τρίτο γκολ των φιλοξενούμενων στο 68ο λεπτό με ένα απίθανο ανάποδο ψαλίδι! Νωρίτερα, στο 58ο λεπτό ο Γκρίλις είχε γράψει το 2-0. Η Σαουθάμπτον μείωσε σε 3-1 στο 72ο λεπτό με τον Μάρα, ενώ το τελικό σκορ διαμόρφωσε στο 75' με πέναλτι ο Άλβαρες.

Η ομάδα του Πεπ Γκουαρντιόλα έφτασε τους 67 βαθμούς και παραμένει στη δεύτερη θέση και στο -5 από την πρωτοπόρο Άρσεναλ, ενώ η ουραγός Σαουθάμπτον παρέμεινε στους 23 βαθμούς.