Αθλητισμός|28.10.2023 19:15

Αδιανόητο γκολ του Χάρι Κέιν πίσω απ' τη σέντρα - Τρομακτική η Μπάγερν διέλυσε την Ντάρμσταντ με 8-0!

Η Μπάγερν Μονάχου ήταν ασταμάτητη και διέλυσε την Ντάρμσταντ με 8-0 σκοράροντας οχτώ γκολ σε ένα ημίχρονο!

Ωστόσο όλα τα λεφτά ήταν το γκολ που πέτυχε ο Χάρι Κέιν, ο οποίος θύμισε... Ντέιβιντ Μπέκαμ! Ο αρχηγός της Εθνικής Αγγλίας έγραψε το 5-0 στο 69' με ένα τρομερό σουτ πίσω απ' το κέντρο του γηπέδου! Σκόραρε ένα καταπληκτικό γκολ που θέτει υποψηφιότητα για το τέρμα της χρονιάς.

Ο Χάρι Κέιν πέτυχε χατ-τρικ στο 8-0 της Μπάγερν που πέτυχε όλα της τα γκολ απ' το 51' ως το 88'! Οι Βαυαροί βρέθηκαν στο 4' να παίζουν με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Κίμιχ, αλλά οι δύο κόκκινες των φιλοξενούμενων -του Γκγιασούλα (21') και του Μάγκλιτσα (41')- πριν από το ημίχρονο επέφεραν την... κατάρρευση.

Στο 51' ο Κέιν το έκανε και μετά ακολούθησε... καταιγίδα. Στο 56' ο Σανέ και 60' ο Μουσιάλα ανέβασαν τον δείκτη στο 3-0 για να ακολουθήσουν άλλα πέντε γκολ από τους Σανέ (64'), Κέιν (69', 88'), Μίλερ (71') και Μουσιάλα (76').