Αθλητισμός|02.11.2023 09:24

Απίθανη ανατροπή και αποκλεισμός της Μπάγερν από ομάδα Γ' κατηγορίας στο Κύπελλο Γερμανίας με γκολ στο 96'!

Η Μπάγερν Μονάχου παραμένει η απόλυτη δύναμη στο γερμανικό ποδόσφαιρο αλλά στο Κύπελλο Γερμανίας έχει βρει τον τρόπο για να τίθεται νοκ άουτ. Τα τελευταία χρόνια έχει αποκλειστεί με... πεντάρα απ' την Γκλάντμπαχ και στα πέναλτι από ομάδα δεύτερης κατηγορίας και τώρα κατόρθωσε να μείνει εκτός θεσμού με ήττα από σύλλογο τρίτης κατηγορίας που μάλιστα το πέτυχε με ανατροπή!

Οι Βαυαροί, που παρατάχθηκαν με βασικούς, προηγήθηκαν νωρίς στο σκορ με γκολ του Μίλερ στο 16' και μάλλον θεώρησαν ότι η... δουλειά τελείωσε. Ωστόσο η απίθανη Σααρμπρίκεν δεν είχε πει την τελευταία λέξη της. Ισοφάρισε στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου με τον Σόντεχαϊμερ και πέτυχε το νικητήριο γκολ στο 90+6' με τον Γκάους για το τελικό και απίθανο 2-1 από 0-1!

Η Μπάγερν αποκλείστηκε απ' τους 32 του Κυπέλλου (DFB-Pokal) και θα μείνει δίχως τρόπαιο στη διοργάνωση για τέταρτη σερί σεζόν! Σημειωτέον ότι η Μπάγερν είχε να αποκλειστεί 23 χρόνια από ομάδα τρίτης κατηγορίας. Συνέβη το 2000 σε αναμέτρηση με το Μαγδεβούργο.