Αθλητισμός|26.11.2023 20:39

Premier League: Ασύλληπτο γκολ του Γκαρνάτσο με ανάποδο ψαλίδι στον θρίαμβο της Γιουνάιτεντ επί της Έβερτον

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ πέρασε... αέρας απ' το Γκούντισον Παρκ επικρατώντας με 3-0 της Εβερτον στο πλαίσιο της 13ης αγωνιστικής στην Premier League.

Όλα τα λεφτά πάντως ήταν το απίθανο γκολ με ανάποδο ψαλίδι που πέτυχε ο Γκαρνάτσο μόλις στο 3ο λεπτό της αναμέτρησης. Ένα γκολ που θέτει υποψηφιότητα για το βραβείο της χρονιάς! Από εκεί και πέρα, ο Ράσφορντ έγραψε το 0-2 στο 56' και ο Μαρσιάλ διαμόρφωσε το τελικό 0-3 στο 75'.

Προηγουμένως, η Άστον Βίλα του Ουνάι Εμερι έδειξε χαρακτήρα νικώντας με ανατροπή την Τότεναμ με 2-1 στο Λονδίνο. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με τον Λο Σέλσο στο 22ο λεπτό, αλλά στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου η Βίλα ισοφάρισε με τον Πάου Τόρες και στο 61' πήρε τη μεγάλη νίκη με τον πρώτο σκόρερ της, Ολι Γουότκινς.

Η Βίλα με τους τρεις αυτούς βαθμούς δείχνει ικανή να διεκδικήσει έως το τέλος μια θέση στο Champions League την επόμενη αγωνιστική σεζόν.