Αθλητισμός|28.01.2024 08:55

Ο... διπλός Γιάννης οδήγησε τους Μπακς σε περίπατο κόντρα στους Πέλικανς

Ο Έλληνας σούπερ σταρ ήταν για ακόμη ένα ματς εκπληκτικός, καταγράφοντας double double στη νίκη των Μπακς επί των Πέλικανς με 141-115. Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο ολοκλήρωσε την αναμέτρηση έχοντας 30 πόντους, 13 ριμπάουντ και 4 ασίστ σε 29 λεπτά συμμετοχής, με 10/15 δίποντα, 1/1 τρίποντα και 7/11 βολές.

Οι Μπακς κυριάρχησαν από το ξεκίνημα της αναμέτρησης και προηγήθηκαν με 36-32 στο πρώτο δωδεκάλεπτο, ενώ έκλεισαν το ημίχρονο στο +12 (75-63), βάζοντας γερές βάσεις για τη νίκη τους.

Τα «Ελάφια» ήταν καταιγιστικά στη τρίτη περίοδο, αφού με επί μέρους 37-24 τελείωσαν την αναμέτρηση, παίρνοντας τεράστια διαφορά, που ήταν αδύνατον να την γυρίσουν οι Πέλικανς.

Πολύ καλό ματς για τους Μπακς έκανε και ο Ντάμιαν Λίλαρντ, που είχε 26 πόντους, 6 ριμπάουντ και 9 ασίστ, ενώ για τους Νιου Ορλίνς Πέλικανς ξεχώρισε ο Μπράντον Ίνγκραμ, που είχε 26 πόντους και 6 ριμπάουντ.