Αθλητισμός|21.07.2019 17:14

Απίθανο γκολ του Χάρι Κέιν από το κέντρο σε φιλικό Τότεναμ - Γιουβέντους (vid)

Με ένα καταπληκτικό γκολ του Χάρι Κέιν στις καθυστερήσεις η Τότεναμ επικράτησε 3-2 της Γιουβέντους στο διεθνές φιλικό για το τουρνουά International Champions Cup. Το παιχνίδι που διεξήχθη στη Σιγκαπούρη ήταν εξαιρετικό ικανοποιώντας απόλυτα το κοινό που συνέρρευσε στις εξέδρες του National Stadium.

Ωστόσο το ντεμπούτο του Μαουρίτσιο Σάρι στον πάγκο των Μπιανκονέρι αλλά και η επάνοδος του Κριστιάνο Ρονάλντο στην αγωνιστική δράση επισκιάστηκαν από την τρομερή έμπνευση του αρχηγού της Εθνικής Αγγλίας, ο οποίος στις καθυστερήσεις του αγώνα κι ενώ το σκορ ήταν 2-2, είδε τον Σέζνι εκτός θέσης και σούταρε από τη γραμμή του κέντρου σκοράροντας το γκολ του καλοκαιριού.

Η Τότεναμ προηγήθηκε με γκολ του Λαμέλα στο 31', αλλά η Γιουβέντους πήρε προβάδισμα (2-1) χάρη στα τέρματα του Ιγουαΐν στο 56' και του Κριστιάνο στο 60'. Ο Μόουρα ισοφάρισε (2-2) στο 65' προτού ο Κέιν σκοράρει στο 93' .