Αθλητισμός|20.08.2019 22:19

Ρουμανία: Ασθενοφόρο παρέλαβε τραυματία παίκτη και ο οδηγός «εξαφανίστηκε» (vids)

Η Κονκόρντια φιλοξένησε τη Φαρούλ και προς το τέλος της αναμέτρησης, κι ενώ το σκορ ήταν 2-1 υπέρ των γηπεδούχων, ένας ποδοσφαιριστής τραυματίστηκε σοβαρά στον ώμο. Ο γιατρός του αγώνα κάλεσε το ασθενοφόρο προκειμένου να παραλάβει τον τραυματία.

Πράγματι, το όχημα εισήλθε άμεσα στον αγωνιστικό χώρο αλλά ως δια μαγείας ο οδηγός του ασθενοφόρου... εξαφανίστηκε για αρκετά λεπτά!

Αφησε την πόρτα ανοιχτή και έφυγε προς άγνωστη κατεύθυνση με τους τραυματιοφορείς, τον τραυματία ποδοσφαιριστή, αλλά και τον διαιτητή του αγώνα να τον περιμένουν μέχρι να επιστρέψει. Κι όταν τελικά γύρισε, αντί να κινηθεί γρήγορα προκειμένου να γίνει η διακομιδή, με την άνεσή του άρχισε να συμπληρώνει μερικά χαρτιά μέχρι τελικά να αποφασίσει (έπειτα από τρία λεπτά!) να εκκινήσει.