Αθλητισμός|23.08.2019 00:53

ΠΑΟΚ: Σε περιπέτειες για μια αδράνεια κι ένα λάθος - Το γκολ της Σλόβαν (vids)

Η άμυνα του ΠΑΟΚ φημίζεται τα τελευταία χρόνια για την αποτελεσματικότητά της. Ωστόσο το παιχνίδι του Δικεφάλου στην Μπρατισλάβα με την Σλόβαν κρίθηκε από μια αμυντική αδράνεια του Φερνάντο Βαρέλα και συνολικά της άμυνας του Δικεφάλου αλλά κι ένα λάθος του γκολκίπερ της ομάδας Αλέξανδρου Πασχαλάκη, ο οποίος έκανε κακή εκτίμηση στη φάση του νικητήριου γκολ των Σλοβάκων που επικράτησαν 1-0.

Στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων η Σλόβαν άνοιξε το σκορ με έναν ανέλπιστο τρόπο. Σε μια ανύποπτη φάση που ξεκίνησε από βολέ του τερματοφύλακά της, όλη η άμυνα του ΠΑΟΚ αδράνησε, ο Βαρέλα δεν μπόρεσε να απομακρύνει την μπάλα, με τον στόπερ των Σλοβάκων, Αμπένα να εκμεταλλεύεται την κακή έξοδο του Πασχαλάκη και με πλασέ προ κενής εστίας να διαμορφώνει το 1-0.