Euro 2020: Το πρόγραμμα της 5ης αγωνιστικής των προκριματικών
NewsroomΜε τις αναμετρήσεις τεσσάρων ομίλων ξεκινά σήμερα η 5η αγωνιστική της προκριματικής φάση του Πανευρωπαϊκού πρωταθλήματος που θα γίνει το προσεχές καλοκαίρι. Την ώρα που η εθνική μας ομάδα είναι με τη πλάτη στον τοίχο και θέλει μόνο τη νίκη στην Φινλανδία για να μείνει «ζωντανή» στη μάχη της πρόκρισης, οι δυο φιναλίστ του Nations League, Πορτογαλία και Ολλανδία, δίνουν σημαντικές αναμετρήσεις στη προσπάθειά τους να αναρριχηθούν στη βαθμολογία των ομίλων τους.
Αναλυτικά το πρόγραμμα της 5ης αγωνιστικής
10ος όμιλος
Πέμπτη (5/9)
19:00 Αρμενία-Ιταλία
21:45 Φινλανδία-Ελλάδα
21:45 Βοσνία-Λιχτενστάιν
Βαθμολογία
1.Ιταλία 12
2.Φινλανδία 9
3.Αρμενία 6
4.Ελλάδα 4
5.Βοσνία 4
6.Λιχτενστάιν 0
4ος όμιλος
Πέμπτη (5/9)
21:45 Γιβραλτάρ-Δανία
21:45 Ιρλανδία-Ελβετία
Βαθμολογία
1.Ιρλανδία 10
2.Δανία 5
3.Ελβετία 4
4.Γεωργία 3
5.Γιβραλτάρ 0
6ος όμιλος
Πέμπτη (5/9)
21:45 Ρουμανία-Ισπανία
21:45 Νορβηγία-Μάλτα
21:45 Νησιά Φερόε-Σουηδία
Βαθμολογία
1.Ισπανία 12
2.Σουηδία 7
3.Ρουμανία 7
4.Νορβηγία 5
5.Μάλτα 3
6.Νησιά Φερόε 0
7ος όμιλος
Πέμπτη (5/9)
21:45 Ισραήλ-Β. Μακεδονία
Παρασκευή (6/9)
21:45 Αυστρία-Λετονία
21:45 Σλοβενία-Πολωνία
Βαθμολογία
1.Πολωνία 12
2.Ισραήλ 7
3.Αυστρία 6
3.Σλοβενία 5
4. Β. Μακεδονία 4
5.Λετονία 0
3ος όμιλος
Παρασκευή (6/9)
19:00 Εσθονία-Λευκορωσία
21:45 Γερμανία-Ολλανδία
Βαθμολογία
1.Β. Ιρλανδία 12
2.Γερμανία 9
3.Ολλανδία 3
3.Λευκορωσία 0
5.Εσθονία 0
5ος όμιλος
Παρασκευή (6/9)
21:45 Σλοβακία-Κροατία
21:45 Ουαλία-Αζερμπαϊτζάν
Βαθμολογία
1.Ουγγαρία 9
2.Σλοβακία 6
3.Κροατία 6
4.Ουαλία 3
5.Αζερμπαϊτζάν 0
9ος όμιλος
Παρασκευή (6/9)
19:00 Κύπρος-Καζακστάν
21:45 Σαν Μαρίνο-Βέλγιο
21:45 Σκωτία-Ρωσία
Βαθμολογία
1.Βέλγιο 12
2.Ρωσία 9
3.Καζακστάν 6
4.Σκωτία 6
5.Κύπρος 3
6.Σαν Μαρίνο 0
1ος όμιλος
Σάββατο (7/9)
16:00 Κόσοβο-Τσεχία
19:00 Αγγλία-Βουλγαρία
Βαθμολογία
1.Αγγλία 6
2.Τσεχία 6
3.Κόσοβο 5
4.Μαυροβούνιο 2
5.Βουλγαρία 2
2ος όμιλος
Σάββατο (7/9)
19:00 Λιθουανία-Ουκρανία
21:45 Σερβία-Πορτογαλία
Βαθμολογία
1.Ουκρανία 10
2.Λουξεμβούργο 4
3.Σερβία 4
4.Πορτογαλία 2
5.Λιθουανία 1
8ος όμιλος
Σάββατο (7/9)
19:00 Ισλανδία-Μολδαβία
21:45 Γαλλία-Αλβανία
21:45 Τουρκία-Ανδόρα
Βαθμολογία
1.Γαλλία 9
2.Τουρκία 9
3.Ισλανδία 9
4.Αλβανία 6
5.Μολδαβία 3
6.Ανδόρα 0
- Ένας νεκρός και μία τραυματίας από δολοφονική επίθεση με πυροβολισμούς κατά αυτοκινήτου στο Βύρωνα: Οι εκτιμήσεις της ΕΛΑΣ
- Από το Γαλάτσι στο ΣΕΦ και ξανά στο Γαλάτσι: Το παρασκήνιο της ομιλίας Ράμα στην Αθήνα και η ενόχληση της κυβέρνησης
- Live η κακοκαιρία – εξπρές με καταιγίδες, ανέμους και πτώση της θερμοκρασίας: Πού θα χτυπήσουν τα φαινόμενα
- Μαρίνα Σαττι: Η πρώτη ανάρτηση μετά την εμφάνισή της στη Eurovision και η αποθέωση στα backstage