Αθλητισμός|17.09.2019 23:07

Champions League: Πρεμιέρα με γκέλα για Ίντερ και Λιόν (vids)

Λίγο έλειψε να ξεκινήσει με «βόμβα» στο Σαν Σίρο η Σλάβια Πράγας, κατά την πρώτη αγωνιστική του Champions League, αλλά η Ίντερ απέφυγε την καταστροφή χάρη στον Μπαρέλα, στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων. Η ομάδα του Αντόνιο Κόντε ήταν σε κακή βραδιά και το πλήρωσε στο 63'.

Ο Σκρίνιαρ έπαθε... αμόκ και άφησε την άμυνα, κατεβάζοντας την μπάλα κάτω από το κέντρο, την έχασε και στην υποδειγματική αντεπίθεση, ο Ολαγίνκα άνοιξε το σκορ. Η Ίντερ προσπάθησε να γυρίσει το ματς και σώθηκε στην εκπνοή. Ο Σένσι έστειλε με απευθείας χτύπημα φάουλ την μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι και με νέο σουτ ο Μπαρέλα που μπήκε από τον πάγκο, ισοφάρισε σε 1-1.

Στο άλλο παιχνίδι που άρχισε νωρίς, η Λιόν άφησε δύο πολύτιμους βαθμούς στην έδρα της, καθώς κόντρα στη ροή του αγώνα, οι Ρώσοι της Ζενίτ προηγήθηκαν με τον Αζμούν μετά από εξαιρετικό συνδυασμό με τον Τζιούμπα. Οι Γάλλοι βγήκαν στην επίθεση και κατάφεραν να μην χάσουν, καθώς ισοφάρισαν σε 1-1 με πέναλτι του Ντεπάι στο 51'.