Αθλητισμός|19.09.2019 23:18

Europa League: «Κάζο» του ΑΠΟΕΛ με εντός έδρας ήττα από ομάδα του Λουξεμβούργου!

Σε ένα ματς που είχε επτά γκολ και τρεις ανατροπές, ο ΑΠΟΕΛ ηττήθηκε με 3-4 από την Ντουντελάνζ, ομάδα του Λουξεμβούργου, στο πρώτο μέρος της πρεμιέρας της φάσης των ομίλων του Europa League.

Η Ντουντελάνζ προηγήθηκε με 0-2, οι Κύπριοι με τρία γκολ μέσα σε τέσσερα λεπτά πήραν προβάδισμα, όμως στο τελευταίο 20λεπτο δέχθηκαν δυο τέρματα. Στη Γερμανία, η Αρσεναλ έκανε επίδειξη δύναμης και πέρασε με το εμφατικό 0-3 από την έδρα της Αϊντραχτ Φρανκφούρτης.

Παρόμοιας έκτασης νίκη πέτυχε και η, πολυνίκης του θεσμού, Σεβίλλη, στο Αζερμπαϊτζάν επί της Καραμπάκ,ενώ στην Ελβετία, η Κράσνονταρ έζησε ένα βράδυ χειρότερο από αυτό στον Πειραιά, καθώς ηττήθηκε με 5-0 από τη Βασιλεία.