Αθλητισμός|06.10.2019 00:11

Ligue 1: Σκόραρε ξανά ο Κουλούρης αλλά έχασε η Τουλούζ - «4άρα» η Παρί

Η Τουλούζ μπορεί να ηττήθηκε από την Μπορντό με 1-3 αλλά ο Ευθύμης Κουλούρης κέρδισε ξανά τις εντυπώσεις. Ο διεθνής Έλληνας επιθετικός μείωσε για την ομάδα του σκοράροντας στο 63ο λεπτό ένα καταπληκτικό γκολ.

Ο 23χρονος άσος έφτασε τα τέσσερα τέρματα στη σεζόν και συνέχισε την θαυμάσια πορεία του στο απαιτητικό γαλλικό πρωτάθλημα.

Προηγουμένως, η Παρί Σεν Ζερμέν ξεπέρασε άνετα το εμπόδιο της Ανζέ στο Parc des Princes (4-0) σε ένα ματς που θεωρητικά ήταν ντέρμπι καθώς αναμετρούνταν ο πρώτος και ο δεύτερος της βαθμολογίας στη Ligue 1.

Για την Παρί άνοιξε το σκορ ο Πάμπλο Σαράμπια στο 13' με ωραία κίνηση και σουτ μέσα από την περιοχή και στο 37' ο Ικάρντι από κοντά τίναξε τα δίχτυα για το 2-0. Στην επανάληψη (59') έγινε το 3-0 όταν ύστερα από φάση διαρκείας ο Γκουέγ σκόραρε από κοντά και στο 90' ο Νεϊμάρ σκόραρε ξανά διαμορφώνοντας το τελικό 4-0.