Αθλητισμός|21.10.2019 22:23

Serie A: Νέο «στραπάτσο» για Μίλαν, δεν κέρδισε ούτε τη Λέτσε

Η Μίλαν προχώρησε σε αλλαγή προπονητή, καθώς ο Στέφανο Πιόλι πήρε τη θέση του Μάρκο Τζαμπάολο κατά τη διάρκεια της διακοπής του πρωταθλήματος. Είναι συχνό φαινόμενο οι ομάδες που αλλάζουν προπονητή να έχουν θετικό ξεκίνημα, όμως οι «Ροσονέρι» δεν πρόλαβαν να αποβάλλουν κάποια από τα «κουσούρια» τους και στη επανεκκίνηση της Serie A έμειναν στο 2-2 με αντίπαλο τη Λέτσε, με το δεύτερο γκολ των φιλοξενούμενων να έρχεται στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων.

Η Μίλαν προηγήθηκε με τους Τσαλχάνογλου και Πιάτεκ (20' και 81') με τον Πολωνό να σκοράρει έχοντας περάσει ως αλλαγή, και τη Λέτσε να ισοφαρίζει με τους Μπαμπακάρ και Καλντερόνι (60' και 92'). Για την ομάδα της Λέτσε, θέση βασικού είχε ο Παναγιώτης Ταχτσίδης, ενώ στον πάγκο έμεινε ο Εβγέν Σάχοφ.