Αθλητισμός|31.10.2019 01:26

Πέντε αστέρων η Ρεάλ Μαδρίτης, σάρωσε τη Λεγανές και κυνηγά την Μπάρτσα

Σαρωτική ήταν η Ρεάλ Μαδρίτης στην επικράτησή της επί της Λεγανές στο Σαντιάγο Μπερναμπέου. Οι Μερένχες που δείχνουν να βρίσκουν σιγά σιγά τον ρυθμό και τα πατήματά τους νίκησαν 5-0 και παρέμειναν σε απόσταση ενός βαθμού από την προπορευόμενη στη βαθμολογία Μπαρτσελόνα.

Η Ρεάλ ήταν καταιγιστική στο πρώτο ημίχρονο σκοράροντας δύο γκολ προτού καλά καλά αρχίσει το ματς: άνοιξε το σκορ με τον Ροντρίγκο στο 7', πέτυχε το 2-0 με τον Κρόος στο 8' και «έγραψε το 3-0 με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Ράμος στο 24'.

Οι Μερένχες που έκλεισαν το ημίχρονο στο 3-0, πέτυχαν άλλα δύο τέρματα μέχρι το τέλος του αγώνα, στο 69' με πέναλτι του Μπενζεμά και στις καθυστερήσεις με τον Γιόβιτς, δίνοντας διαστάσεις θριάμβου στην επικράτηση επί της Λεγανές.