Αθλητισμός|27.11.2019 00:45

Champions League: Ασύλληπτος Λεβαντόβσκι, πέτυχε 4 γκολ σε 14 λεπτά!

Ο καυτός Ρόμπερτ Λεβαντόβσκι δεν έχει αντίπαλο! Η Μπάγερν νίκησε τον Ερυθρό Αστέρα στο Βελιγράδι με το εντυπωσιακό 0-6 και ο Πολωνός στράικερ έσπασε όλα τα ρεκόρ πετυχαίνοντας τέσσερα γκολ μέσα σε 14 λεπτά και 31 δευτερόλεπτα! Για την ακρίβεια πέτυχε τέσσερα διαδοχικά γκολ στο 53' πεν, 60', 64' και 68'!

Ουσιαστικά είναι το πιο γρήγορο κουαντράπλ στην ιστορία του Champions League, ενώ έφτασε τα 51 γκολ μέσα στο 2019 με την Μπάγερν και την Εθνική Πολωνίας!

Η Μπάγερν που βρίσκεται στον όμιλο του Ολυμπιακού (ηττήθηκε 4-2 από την Τότεναμ), εξασφάλισε και μαθηματικά την πρώτη θέση, αφού την πρόκριση την είχε κλειδώσει από την προηγούμενη αγωνιστική.

Το σόου του Λεβαντόφσκι

Στους άλλους ομίλους, εντυπωσιακό παιχνίδι έγινε στο Μπερναμπέου, όπου η Ρεάλ προηγήθηκε 2-0 με δύο γκολ του Μπενζεμά, αλλά ισοφαρίστηκε μέσα σε τρία λεπτά, στο 81' και στο 83', από την Παρί Σεν Ζερμέν, ενώ στις καθυστερήσεις ο Μπέιλ είχε σουτ στο δοκάρι. Η Μάντσεστερ Σίτι δεν κατάφερε να νικήσει τη Σαχτάρ Ντόνετσκ, αν και προηγήθηκε, αλλά πήρε το εισιτήριο της πρόκρισης, ενώ στο άλλο μεγάλο παιχνίδι της ημέρας, η Γιουβέντους λύγισε την Ατλέτικο Μαδρίτης με 1-0 χάρη σε γκολ του Ντιμπάλα.

Πλέον έξι ομάδες έχουν προκριθεί στους «16» της διοργάνωσης, η Παρί Σεν Ζερμέν, η Ρεάλ Μαδρίτης, η Μπάγερν Μονάχου, η Τότεναμ, η Μάντσεστερ Σίτι και η Γιουβέντους.