Αθλητισμός|19.02.2020 23:04

Live streaming Παναθηναϊκός - Ολυμπιακός: Ο τελικός του Λιγκ Καπ στο βόλεϊ

Η πιο μεγάλη ώρα είναι… τώρα για Παναθηναϊκό και Ολυμπιακό που καλούνται να παλέψουν(18.00, ΕΡΤ Sports) με στόχο την κατάκτηση του Λιγκ Καπ «Νίκος Σαμαράς» στο κλειστό του Αγίου Θωμά. Ο γηπεδούχος Παναθηναϊκός, μετά τη νίκη του με 3-2 σετ στον πρώτο τελικό που έγινε στο «Μελίνα Μερκούρη» στο Ρέντη, διατηρεί το προβάδισμα για τον τίτλο. Αν τελικά τα καταφέρει θα είναι ο πρώτος τίτλος που κατακτά μετά το Κύπελλο Ελλάδος το 2010.

Ο Παναθηναϊκός αν νικήσει με οποιοδήποτε σκορ στέφεται τροπαιούχος. Αν ο Ολυμπιακός κάνει την ανατροπή και κερδίσει με 3-2 σετ τότε το Λιγκ Καπ θα κριθεί στο λεγόμενο «χρυσό σετ» των 15 πόντων, ενώ σε περίπτωση που ο Ολυμπιακός νικήσει με 3-0 ή 3-1 σετ εξασφαλίζει ο ίδιος την …κούπα.

1-0 σετ! Ο Παναθηναϊκός επικράτησε στο πρώτο σετ με 25-17!

2-0 σετ! Ο Παναθηναϊκός πήρε και το δεύτερο σετ επικρατώντας 27-25!

2-1 σετ! Ο Ολυμπιακός επικράτησε 16-25 στο τρίτο σετ και παρέμεινε ζωντανός!

2-2 σετ! Ο Ολυμπιακός βρήκε ρυθμό και επικράτησε και στο τέταρτο σετ με 19-25 φέρνοντας το ματς στα ίσια!

2-3 σετ! Ο Ολυμπιακός πήρε και τρίτο σερί σετ με 10-15 ισοφαρίζοντας το σκορ του πρώτου αγώνα.

3-3 σετ! Ο Παναθηναϊκός επικράτησε 15-13 στο «χρυσό» σετ και κατέκτησε το Λιγκ Καπ!