Αθλητισμός|28.02.2020 01:38

Live Αρσεναλ - Ολυμπιακός: Η μεγάλη ρεβάνς των «ερυθρόλευκων» στο Λονδίνο

Η πιο μεγάλη ώρα έφτασε για τον Ολυμπιακό στο Europa League. Οι «ερυθρόλευκοι» παίζουν το τελευταίο τους χαρτί στο Λονδίνο (22.00, Cosmote Sport 2) με αντίπαλο την Αρσεναλ και θα πρέπει να κάνουν μια ποδοσφαιρική υπέρβαση για να παραμείνουν στη διοργάνωση. Η επικράτηση των «κανονιέρηδων» στο «Γ. Καραϊσκάκης» πριν από μια εβδομάδα με 1-0 χάρη στο γκολ του Λακαζέτ, δίνει στην ομάδα του Μικέλ Αρτέτα σαφές προβάδισμα πρόκρισης αλλά και στον Ολυμπιακό την ευκαιρία να κυνηγήσει μια μεγάλη ανατροπή...

Α' ημίχρονο: Δίχως γκολ ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο με τον Ολυμπιακό να έχει στο ενεργητικό του τη σημαντικότερη φάση με τον Καμαρά.

53' ο Ολυμπιακός ανοίγει το σκορ (0-1) με τον Σισέ και φέρνει το παιχνίδι στα ίσια!

Το 90λεπτο ολοκληρώθηκε με τον Ολυμπιακό να νικά 0-1 και να στέλνει το παιχνίδι στην παράταση!

Το πρώτο ημίχρονο της παράτασης ολοκληρώθηκε και το σκορ παραμένει στο 0-1. Απομένουν 15 λεπτά για το φινάλε...

Στο 113' ο Ομπαμεγιάνγκ σκοράρει και φέρνει την Αρσεναλ σε θέση πρόκρισης!

Απίστευτο! Στο 119' ο Ελ Αραμπί γράφει το 1-2 και στέλνει τον Ολυμπιακό στην επόμενη φάση!

Οι ενδεκάδες των δύο ομάδων:

Αρσεναλ: Λένο, Μπεγιερίν, Μουστάφι, Νταβίντ Λουίζ, Σακά, Θεμπάγιος, Τζάκα, Οζίλ, Πεπέ, Λακαζέτ, Ομπαμεγιάνγκ.

Ολυμπιακός: Σα, Τσιμίκας, Σισέ, Μπα, Ελαμπντελαουί, Γκιγιέρμε, Καμαρά, Μπουχαλάκης, Βαλμπουενά, Ραντζέλοβιτς, Ελ Αραμπί.