Αθλητισμός|01.03.2020 22:01

Σπουδαίος ΟΦΗ, έτοιμος για Ευρώπη!

Με γκολ των Φιγκεϊρέδο στο 3', Ναμπί στο 9' και Σεμέντο στο 20', ο ΟΦΗ «καθάρισε» νωρίς το τρίποντο επί της Λαμίας (3-0), εξασφάλισε τη θέση στα play off και εφόσον δεν προκύψει αναστολή της ποινής του Παναθηναϊκού οι Κρητικοί θα παίξουν σε ευρωπαϊκή διοργάνωση μετά από 20 χρόνια!

Ο ΟΦΗ ήταν καταιγιστικός από το πρώτο λεπτό του αγώνα και ουσιαστικά είχε καθαρίσει το παιχνίδι από δεκάλεπτο, έχοντας σκοράρει νωρίς νωρίς δύο γκολ. Ουσιαστικά αυτή η εμφάνιση αποτέλεσμα και το επιστέγασμα μιας καταπληκτικής σεζόν που πραγματοποίησε η ομάδα του Γιώργου Σίμου που δίκαια τερμάτισε στην πρώτη πεντάδα, αφήνοντας μάλιστα και τον Αρη στην έκτη θέση.

ΟΦΗ: Σωτηρίου, Γιαννούλης, Κουτρουμπής, Μαρινάκης (72' Μπράουν), Κοροβέσης, Μεγιάδο, Νέιρα, Ναμπί (88' Στάικος), Τσιλιανίδης, Σεμέντο, Φιγκεϊρέδο (80' Μάνος)

Λαμία: Επασί, Βάντερσον, Βύντρα, Αντέτζο, Ασίγκμπα, Σκόνδρας, Δημούτσος, Ρόμανιτς, Βασιλόγιαννης (46' Μπεχαράνο), Αραβίδης (87' Τιρόνε), Καραμάνος (57' Βιγιάλμπα).