Viral|29.06.2022 22:29

Δεν αποχωρούσε από το γρασίδι αν δεν τον χάιδευαν πρώτα - Σκύλος διέκοψε ποδοσφαιρικό αγώνα

Ένα ασυνήθιστο και πολύ χαριτωμένο περιστατικό σημειώθηκε κατά τη διάρκεια φιλικού αγώνα ποδοσφαίρου γυναικών μεταξύ Χιλής και Βενεζουέλας στο Estadio La Granja το Σαββατοκύριακο. Ένας σκύλος εισέβαλλε στη μέση του γηπέδου και αρνούνταν να αποχωρήσει, αν δεν τον χάιδευαν.

Ο αγώνας διεκόπη προσωρινά στο 36o λεπτό, όταν το υπέροχο μαύρο τετράποδο άρχισε να τρέχει στο γήπεδο κατευθυνόμενο προς την τερματοφύλακα της Χιλής Christine Endler. Μόλις έφτασε μπροστά της, ξάπλωσε με την κοιλιά προς τα πάνω απαιτώντας χάδια και ξύσιμο. Στη συνέχεια, κατευθύνθηκε προς την διαιτητή του αγώνα, από την οποία απαίτησε ακριβώς τα ίδια πράγματα ενώ, τέλος αποφάσισε να ζητήσει τα χάδια και του τεχνικού τμήματος. Παρά τις προσπάθειες των παικτών, ο σκύλος αρνούνταν κατηγορηματικά να αποχωρήσει από τον αγώνα, ο οποίος έληξε με νίκη της Χιλής 1 – 0, μετά το γκολ της Μαριάνα Σπεκμάγιερ στο 82ο λεπτό.