Αθλητισμός|12.01.2021 16:04

Γιάννης Αντετοκούνμπο: Επέστρεψε κι οδήγησε σε άνετη νίκη τους Μπακς

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο οδήγησε σε μια εύκολη νίκη τους Μπακς, που επικράτησαν με 121-99 των Μάτζικ και βελτίωσαν το ρεκόρ τους στο 7-4. Ο Greek Freak είχε 22 πόντους και 6 ριμπάουντ στην επιστροφή του στα παρκέ μετά την απουσία του στο ματς με τους Καβαλίερς. Οι Μπακς πήραν το προβάδισμα από την αρχή με τον Ελληνα άσο να δέχεται πίεση από την άμυνα των Μάτζικ μιας και ήταν σε μεγάλο βαθμό προσαρμοσμένη πάνω του.

Σε 27 λεπτά συμμετοχής ο Γιάννης Αντετοκούνμπο είχε 22 πόντους με 4/7 βολές, 6/12 δίποντα, 2/4 τρίποντα, 6 ριμπάουντ, 4 ασίστ, 1 κλέψιμο κα 2 μπλοκ, ενώ ο Μίντλετον πρόσθεσε 20 πόντους και 10 ριμπάουντ, ο Πόρτις 20 πόντους με τον Θανάση Αντετοκούνμπο να έχει 2 πόντους με 1/2 δίποντα, 5 ριμπάουντ, 2 ασίστ στα 10 λεπτά συμμετοχής.

Από το Ορλάντο ο Βούτσεβιτς είχε 28 πόντους και 13 ριμπάουντ, ο Γκόρντον 21 πόντους.