Αθλητισμός|06.11.2021 20:43

Μέγα κάζο για Μπαρτσελόνα: Η Θέλτα γύρισε απ' το 0-3 στο 3-3!

Ένα δικό της παιχνίδι έχασε μέσα απ' τα χέρια της η Μπαρτσελόνα καθώς μολονότι νικούσε 0-3 στο Βίγκο, η Θέλτα έκανε επικό come back και με τρία γκολ στο β' ημίχρονο ισοφάρισε σε 3-3 με τον Άσπας να χαρίζει τον βαθμό στην ομάδα του στο 96'!

Η ομάδα της Βαρκελώνης προηγήθηκε με 3-0 στο πρώτο ημίχρονο με τα γκολ των Φατί (5'), Μπουσκέτς (18'), Ντεπάι (34'), αλλά στην επανάληψη παρουσιάστηκε αγνώριστη και το πλήρωσε, καθώς η Θέλτα μείωσε αρχικά σε 3-2 με τα τέρματα των Ασπας (52') και Νολίτο (74'), με τους γηπεδούχους να πιέζουν στα τελευταία λεπτά για την ισοφάριση κάτι που κατάφεραν να το πετύχουν στην τελευταία φάση του αγώνα, με το δεύτερο γκολ του Ιάγο Ασπας στο 96'.

Νωρίτερα, η Εσπανιόλ πήρε τους τρεις βαθμούς, στην έδρα της, επί της Γρανάδα με 2-0. Η ομάδα της Βαρκελώνης έφθασε στη νίκη με τα γκολ των Πεντρόσα (30') και Ντε Τομάς (42').