Αθλητισμός|12.12.2021 00:12

Σούπερ Ιμπραΐμοβιτς έσωσε τη Μίλαν από ήττα με γκολάρα στις καθυστερήσεις!

Μέγας Ζλάταν Ιμπραΐμοβιτς με ένα γκολ... ποίημα στις καθυστερήσεις, έσωσε τη Μίλαν από ήττα στη Serie A.

Η ομάδα του Μιλάνου πάντως άφησε δύο πολύτιμους βαθμούς στο Ούντινε απέναντι στην Ουντινέζε, που την υποχρέωσε σε ισοπαλία 1-1. Αυτοί οι βαθμοί μπορεί να κοστίσουν στη μάχη για τον τίτλο, αφού οι «Ροσονέρι» παραμένουν μεν πρώτοι, αλλά με νίκες αύριο (12/12) των Ίντερ και Νάπολι, που παίζουν στις έδρες τους με Κάλιαρι και Έμπολι αντίστοιχα, θα βρεθούν πίσω.

Η Ουντινέζε, που παρατάχθηκε με υπηρεσιακό προπονητή και προερχόμενη από τέσσερις συνεχείς αγώνες χωρίς νίκη, προηγήθηκε στο 17΄ με τον Μπέτο, για να σώσει ωστόσο, τον βαθμό ο απίθανος Ζλάταν στις καθυστερήσεις με ένα θαυμάσιο γυριστό.

Νωρίτερα, η Γιουβέντους αποκακρύνθηκε ακόμη περισσότερο από την κορυφή καθώς άφησε δύο βαθμούς στη Βενετία, μένοντας στο 1-1 με τη Βενέτσια στο πλαίσιο της 17ης αγωνιστικής. Η ομάδα του Τορίνο προηγήθηκε με τον Μοράτα στο 32' αλλά οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν με τον Αράμου στο 55ο λεπτό και πήραν βαθιά βαθμολογική ανάσα.