Αθλητισμός|30.09.2023 21:42

Premier League: Η τρομερή Τότεναμ του Ποστέκογλου πήρε το ντέρμπι με τη Λίβερπουλ και πλησίασε στον πόντο τη Μάντσεστερ Σίτι!

Όνειρο ζουν μην τους ξυπνάτε στην Τότεναμ! Η καταπληκτική ομάδα του Άγγελου Ποστέκογλου νίκησε τη Λίβερπουλ στο ντέρμπι της Premier League με 2-1 και πλησίασε στον έναν βαθμό την προπορευόμενη Μάντσεστερ Σίτι, η οποία λίγο πριν είχε ηττηθεί απ' τη Γουλβς.

Η... κακή μέρα φάνηκε από νωρίς για τους Κόκκινους καθώς έμειναν με δέκα παίκτες απ' το 26' λόγω αποβολής του Τζόουνς. Και δέκα λεπτά αργότερα (36') τα Σπιρούνια προηγήθηκαν στο σκορ με γκολ του Σον. Η Λίβερπουλ ισοφάρισε στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου με τον Χάκπο αλλά απ' το 69' χρειάστηκε να δώσουν μια άνιση μάχη καθώς έμειναν στο γήπεδο με εννέα παίκτες λόγω αποβολής του Ζότα.

Μέχρι και τις καθυστερήσεις οι παίκτες του Γιούργκεν Κλοπ κατόρθωσαν να κρατήσουν το 1-1 με νύχια και με δόντια, όμως στο 96' ο Μάτιπ με ένα τραγικό διώξιμο έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του για το τελικό 2-1.