Αθλητισμός|03.02.2024 22:19

Super League: Με buzzer beater του Άλεξιτς στο 95' ο Πανσερραϊκός στέρησε τη νίκη απ' τον Άρη!

Με buzzer beater του Άλεξιτς στο 95' ο αλύγιστος Πανσερραϊκός κέρδισε πολύτιμο βαθμό απέναντι στον Άρη καθώς ισοφάρισε (1-1) το θαυμάσιο γκολ που είχε πετύχει ο Μορόν στο ξεκίνημα του β' ημιχρόνου.

Το πρώτο ημίχρονο δεν είχε τέρμα σε ένα μέτριο ματς. Ωστόσο στο 52' ο Μορόν με ένα εξαιρετικό φαλτσαριστό σουτ από πλάγια θέση έγραψε το 0-1, το οποίο ο Άρης κρατούσε μέχρι το 95'. Σε εκείνο το σημείο, οι δύο «χρυσές» αλλαγές του Πάμπλο Γκαρσία συνεργάστηκαν: ο Οικονόμου σέντραρε για τον Άλεξιτς, ο οποίος έγραψε το τελικό 1-1.

Πανσερραϊκός: Χοβάν, Θυμιάνης, Μπέργκτρομ, Πηλέας (72’ Σοφιανός), Δεληγιαννίδης (90’+4’ Γούλερι), Στάικος (72’ Οικονόμου), Ουεντραόγκο, Τομάς (79’ Άλεξιτς), Ουάρντα, Ντανκερλουί, Μπετανκόρ.

Άρης: Κουέστα, Οντουμπάτζο, Μπράμπετς, Βέλεθ (82’ Ρόουζ), Μοντόγια, Βερστράτε, Τζούρασεκ (82’ Φετφατζίδης), Νταρίντα, Σουλεϊμάνοφ, Σαβέριο (82’ Ζαμόρα), Μορόν.