Αθλητισμός|17.11.2018 08:03

NBA: Επική ανατροπή των Μπακς από το -22 με διψήφιο Αντετοκούνμπο (vid)

Η διαφορά στο τελευταίο λεπτό της δεύτερης περιόδου είχε φτάσει ακόμη και στους 22 πόντους υπέρ των Μπουλς (41-63), με το ημίχρονο να κλείνει τελικά στο +18 για την ομάδα του Σικάγο και τους Μπακς να είναι μην βρίσκουν... ούτε στεφάνι!

Κι ενώ στις δύο πρώτες περιόδους δεν κατάφερναν να βρουν στόχο, στην γ' περίοδο ήταν «δαιμονισμένοι»! Συνολικά σημείωσαν 46 πόντους (45 είχαν σε όλο το πρώτο ημίχρονο!) κλείνοντας με επιμέρους +31 (46-17)!

Εν τέλει η ομάδα του Μιλγουόκι έφτασε σε μία άνετη νίκη με διαφορά 19 πόντων κι ανέβηκε στο 11-4, ενώ οι Μπουλς υποχώρησαν στο 4-12.

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο έμεινε στο παρκέ για 32 λεπτά και είχε για άλλη μια φορά καταλυτικό ρόλο στην νίκη της ομάδας του, σημειώνοντας 23 πόντους (6/11 διπ., 2/4 τρ., 5/9 β.), 13 ριμπάουντ, 4 ασίστ, 3 τάπες και 4 λάθη.