Αθλητισμός|29.09.2019 18:20

Serie A: Καθάρισε με σκόρερ τον Μανωλά η Νάπολι (pic+vid)

Η Νάπολι νίκησε 2-1 την Μπρέσια στο «Σαν Πάολο» με τον Κώστα Μανωλά να πετυχαίνει το δεύτερο γκολ των «παρτενοπέι» και ουσιαστικά να σφραγίζει το «τρίποντο» μετά το σοκ που υπέστη την περασμένη αγωνιστική όταν ηττήθηκε σε εντός έδρας παιχνίδι από την Κάλιαρι.

Το σκορ άνοιξε στο 13' ο Μέρτενς, έπειτα από ασίστ του Καγιεχόν και το 2-0 «έγραψε» ο Μανωλάς στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου. Μάλιστα ο Ελληνας αμυντικός είχε σκοράρει και λίγο πριν αλλά το τέρμα του ακυρώθηκε διότι χρησιμοποίησε το χέρι.

Η Μπρέσια το μόνο που κατόρθωσε ήταν να μειώσει με το Μπαλοτέλι στο 67', έπειτα από κόρνερ του Τονάλι.

Το 1-0 του Μέρτενς

Το 2-0 του Μανωλά

Το 2-1 του Μπαλοτέλι

Ο Μάριο Μπαλοτέλι πριν από το παιχνίδι εμφανίστηκε στο γήπεδο για πρώτη φορά με την κόρη του Πία...