Αθλητισμός|27.02.2024 19:25

Βραζιλία: Γυναίκα ρεπόρτερ κατήγγειλε σεξουαλική επίθεση από τη μασκότ της Ιντερνατιονάλ

Θύμα σεξουαλικής επίθεσης κατήγγειλε ότι έπεσε μία δημοσιογράφος στη Βραζιλία λίγο πριν το τέλος ποδοσφαιρικού αγώνα Ιντερνατιονάλ-Γκρέμιο για το πρωτάθλημα Βραζιλίας, όπου οι γηπεδούχοι κέρδισαν με 3-2.

Η Ζιζέλ Κούμπελ κατήγγειλε σεξουαλική επίθεση από την μασκότ της Ιντερνασιονάλ στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων, όταν οι γηπεδούχοι σκόραραν το νικητήριο γκολ και ακολούθησαν έξαλλοι πανηγυρισμοί. Εκεί στον χαμό που ακολούθησε ο «Σάκι» η μασκότ της Ιντερνασιονάλ, ξεπέρασε τα όρια όπως δήλωσε το θύμα.

«Κατά τη διάρκεια του αγώνα γενικά είχε περίεργες κινήσεις και λίγο μετά το γκολ ήρθε και με αγκάλιασε... Κι όχι μόνο δεν με άφηνε, αλλά έκανε και κίνηση να με φιλήσει κι εγώ τον απώθησα», ανέφερε η δημοσιογράφος.