Live Ολυμπιακός - Φερεντσβάρος: Η μεγάλη ευρωπαϊκή μάχη των Ερυθρόλευκων στο Γ. Καραϊσκάκης

To Live Blog έχει ολοκληρωθεί
15.02.2024 21:45

Καλό σας βράδυ!

Λήξη στο Καραϊσκάκη

Ο Ολυμπιακός νικάει 1-0 τη Φερεντσβάρος και πάει με προβάδισμα πρόκρισης στην Ουγγαρία για τη ρεβάνς της 22ης Φεβρουαρίου

15.02.2024 21:39

Αλλαγές

93' Ιμπόρα και Ελ Αραμπί θα μπουν στο ματς αντί των Φορτούνη  και Ελ Κααμπί

15.02.2024 21:35

Τρίτη και φαρμακερή για Ελ Κααμπί

Ο Ελ Κααμπί έχασε δύο μεγάλες ευκαιρίες αλλά στην τρίτη δεν αστόχησε και βάζει τον Ολυμπιακό σε θέση οδηγού.

15.02.2024 21:31

Γκοοοοοολ!

83' Ο Ολυμπιακός ανοίγει το σκορ με τον Ελ Κααμπί μετά από σέντρα του Ροντινέι. Ο Μαροκινός σπρώχνει την μπάλα στα δίχτυα από κοντινή απόσταση για το 1-0.

15.02.2024 21:30

Η ευκαιρία του Ελ Κααμπί

15.02.2024 21:28

Ευκαιρία Ολυμπιακός

80' Μεγάλη ευκαιρία ο Ολυμπιακός. Σουτ ο Ελ Κααμπί, δύσκολη απόκρουση ο Ντίμπους

15.02.2024 21:25

Αλλαγή

78΄ Ο Γιόβετιτς στη θέση Καρβάλιο

15.02.2024 21:23

Αλλαγές

75' Ρομντάνε και Πέσιτς μέσα για την Λουντογκόρετς. Αποχώρησαν οι Βάργκα και Μαρκίνιος

15.02.2024 21:21

Φάση Ολυμπιακός

74' Σέντρα-σουτ από τον Όρτα, ο Ντιμπουζ αιφνιδιάστηκε και έστειλε σε κόρνερ την μπάλα.

15.02.2024 21:11

64' Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Ο Ποντένσε βρήκε εντυπωσιακά τον Ελ Καμπί αλλά το πλασέ του πήγε άουτ.

15.02.2024 21:09

Αλλαγές

62΄ Ο Όρτα στη θέση του Αλεξανδρόπουλου και ο Μασούρας αποχωρεί για να μπει ο Ποντένσε

15.02.2024 21:04

Φάση Φερεντσβάρος

57΄ Επικίνδυνο γύρισμα, έσωσε ο Πασχαλάκης

15.02.2024 20:57

Κίτρινη

51' Κίτρινη κάρτα στον Αλεξανδρόπουλο για φάουλ στον Μαρκίνιος

Τέλος ημιχρόνου

Τελείωσε το α' ημίχρονο. Χωρίς γκολ το παιχνίδι.

15.02.2024 20:29

42' Μεγάλη ευκαιρία σε φάση διαρκείας ο Ολυμπιακός με τον Καρβάλιο, δεν κατάφερε να εκτελέσει όπως ήθελε ο Καρβάλιο κοντά στο τέρμα.

15.02.2024 20:24

39' Σουτ ο Καρβάλιο έξω από την περιοχή, λίγο άουτ η μπαλα

15.02.2024 20:20

32' Κεφαλιά ο Κάρμο, μεγάλη απόκρουση ο Ντίμπους έσωσε τη Φερεντσβάρος. Η πρώτη μεγάλη φάση του Ολυμπιακού

15.02.2024 20:18

Ολυμπιακός - Φερεντσβάρος 0-0

Χωρίς γκολ το παιχνίδι μετά από 30 λεπτά αγώνα. Ο Ολυμπιακός δυσκολεύεται να αναπτυχθεί και πολύ περισσότερο να απειλήσει.

15.02.2024 20:11

Ευκαιρία Φερεντσβάρος

24' Σουτ ο Ραμίρεζ, έσωσε ο Πασχαλάκης και κόρνερ

15.02.2024 20:10

Η καλή στιγμή που σπατάλησε ο Ελ Κααμπί

15.02.2024 20:09

Το ακυρωθέν γκολ της Φερεντσβάρος

15.02.2024 20:08

Mε κοντομάνικο ο Μεντιλίμπαρ στον πάγκο παρά το έντονο κρύο!

Χοσέ Λουίς Μεντιλίμπαρ

15.02.2024 20:04

19ο λεπτό

Χωρίς κάτι αξιόλογο το ματς για αρκετά λεπτά...

15.02.2024 19:54

Η επιστροφή του κόσμου στις εξέδρες

15.02.2024 19:53

Οι δηλώσεις Καρεμπέ πριν απ' το παιχνίδι

15.02.2024 19:51

5' Ο Ελ Κααμπί πάτησε περιοχή αλλά ο Μάε πρόλαβε και έδιωξε τελευταία στιγμή.

15.02.2024 19:50

Οφσάιντ

Η φάση εξετάστηκε και το γκολ δεν μέτρησε για οφσάιντ.

15.02.2024 19:48

Γκολ

Ο απόλυτος αιφνιδιασμός! Οι Ούγγροι άνοιξαν το σκορ με τη σέντρα... Σέντρα από φάουλ λίγο πιο μπροστά από το κέντρο, αμαρκάριστος ο Βάργκα μέσα στην περιοχή, πήρε την κεφαλιά και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

Γεμάτο το γήπεδο

Γεμάτο το Γ. Καραϊσκάκης που ανοίγει ξανά μετά από το λουκέτο που έβαλε στα γήπεδα η κυβέρνηση

Καλησπέρα σας!

Έφτασε η ώρα για το πρώτο κρίσιμο παιχνίδι του Ολυμπιακού στα πλέι οφ του Conference League με αντίπαλο τη Φερεντσβάρος στο ντεμπούτο του Χοσέ Λουίς Μεντιλίμπαρ στον πάγκο των Ερυθρόλευκων.

15.02.2024 19:30

Ο Ολυμπιακός υποδέχεται (15/2, 19.45) τη Φερεντσβάρος στο πρώτο ματς για τα πλέι οφ του Conference και θέλει να βάλει βάσεις πρόκρισης στους 16 στο ντεμπούτο του Βάσκου προπονητή Χοσέ Λουίς Μεντιλίμπαρ.