Live Φερεντσβάρος - Ολυμπιακός: Η κρίσιμη ρεβάνς της Βουδαπέστης για τα πλέι οφ του Conference League

To Live Blog έχει ολοκληρωθεί
22.02.2024 23:53

Oι πιθανοί αντίπαλοι

Oι πιθανοί αντίπαλοί του στην κλήρωση της φάσης των 16 του Conference League την Παρασκευή (23/2) στις 14:00 είναι οι: Λιλ, Μακάμπι Τελ Αβίβ, Πλζεν, Μπριζ, Άστον Βίλα, Φιορεντίνα, Φενέρμπαχτσε.

Στο ίδιο γκρουπ (των ομάδων που τερμάτισαν πρώτες στους ομίλους του Conference) είναι και ο ΠΑΟΚ που δεν μπορεί να κληρωθεί με τον Ολυμπιακό σ' αυτή τη φάση.

22.02.2024 23:52

Λήξη αγώνα

Ολοκληρώθηκε το ματς. Ο Ολυμπιακός νικάει 1-0 τη Φερεντσβάρος και με συνολικό σκορ 2-0 πέρασε στους 16 του Conference.

22.02.2024 23:50

Πρώτη απειλή από τη Φερεντσβάρος

90+1' Ευκαιρία για την Φερεντσβάρος, ο Ορτέγκα απομάκρυνε προτού εκτελέσει ο αντίπαλος επιθετικός!

22.02.2024 23:49

Αλλαγή Ολυμπιακός

90' Καρβάλιο αντί Τσικίνιο

22.02.2024 23:42

Ευκαιρία Ολυμπιακός

84' Νέα ευκαιρία για τον Ολυμπιακό που απειλεί με τον Γιόβετιτς αλλά αποκρούει δύσκολα ο γκολκίπερ των γηπεδούχων.

22.02.2024 23:37

79' Γιόβετιτς αντί Ελ Κααμπί

22.02.2024 23:31

Αλλαγές Ολυμπιακός

74' Μασούρας στη θέση του Φορτούνη και Ιμπόρα αντί του Όρτα

Η κίνηση του Κάρμο στο πέναλτι

22.02.2024 23:27

68' Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό με τον Ποντένσε να κάνει την ραμπόνα σε σέντρα-σουτ και τον Ντιμπούζ να διώχνει δύσκολα σε κόρνερ.

22.02.2024 23:06

Διπλή αλλαγή Φερεντσβάρος

46' Έξω Γουίνγκο - Μέσα Μακρέτσκις

H εικόνα του α' ημιχρόνου

Καλύτερος ο Ολυμπιακός στο α' ημίχρονο, είχε τέσσερις ευκαιρίες, δύο εκ των οποίων κλασικές και σκόραρε με το πέναλτι του Ελ Κααμπί. Δίκαια στο 0-1 οι Πειραιώτες. Δεν έχει απειλήσει η Φερεντσβάρος.

22.02.2024 22:50

Η μία ευκαιρία του Ελ Κααμπί

22.02.2024 22:48

Τέλος ημιχρόνου

Σφύριξε τη λήξη στο ημίχρονο ο διαιτητής. Ο Ολυμπιακός προηγείται 1-0 και έχει ξεκάθαρο προβάδισμα πρόκρισης με συνολικό σκορ 2-0

22.02.2024 22:46

Έξτρα χρόνος

Δύο λεπτά ο επιπλέον χρόνος

22.02.2024 22:45

Γκολ Ολυμπιακός

Γκοοολ! 45' 0-1 ο Ολυμπιακός με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Ελ Κααμπί.

22.02.2024 22:43

Πέναλτι Ολυμπιακός

Ο Τουρπέν βλέπει τη φάση και δίνει πέναλτι υπέρ του Ολυμπιακού. Ο Μαέ έχει κάνει χέρι σε κεφαλιά του Ελ Κααμπί.

VAR

Φώναξαν για χέρι οι παίκτες του Ολυμπιακού. Πάει στο VAR ο διαιτητής.

22.02.2024 22:41

39' Κι άλλη ακόμα πιο μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Ο Φάνι έκανε λάθος γύρισμα, ο Ποντένσε πήρε την μπάλα στην περιοχή, σούταρε αλλά έστειλε την μπάλα πάνω απ' τα δοκάρια.

22.02.2024 22:39

38' Ο Ορτα βρίσκει τον Φορτούνη που βγαίνει σε θέση βολής αλλά σουτάρει λίγο άουτ.

22.02.2024 22:37

35' 0-0

Δέκα λεπτά απομένουν για το φινάλε του ημιχρόνου και παραμένει στο 0-0. Σκορ πρόκρισης για τον Ολυμπιακό.

22.02.2024 22:34

Η ενέργεια του Τσικίνιο

22.02.2024 22:32

30' Σέντρα του Φορτούνη από δεξιά, νέα κεφαλιά Ελ Κααμπί πάνω απ' τα δοκάρια.

22.02.2024 22:29

Πρόβλημα με Ποντένσε

Ο Ποντένσε αντιμετωπίζει ένα πρόβλημα τραυματισμού...

22.02.2024 22:26

25' Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Ο Ποντένσε σέντραρε, ο Ελ Καμπί πήρε την κεφαλιά αλλά η μπάλα βρήκε στον Μάε και πήγε κόρνερ.

22.02.2024 22:24

Ωραίο στιγμιότυπο

22.02.2024 22:20

20' 0-0

Περισσότερη ώρα ο Ολυμπιακός στην πλευρά της Φερεντσβάρος στα τελευταία λεπτά...

22.02.2024 22:17

15' 0-0

Ίδια εικόνα στο παιχνίδι, χωρίς φάση. Ισορροπημένο ματς με τον Ολυμπιακό να έχει φέρει περισσότερο στα μέτρα του την αναμέτρηση.

22.02.2024 22:10

10' 0-0

Χωρίς φάση το παιχνίδι. Η Φερεντσβάρος κυκλοφορεί την μπάλα, έχει περισσότερο την κατοχή. Ο Ολυμπιακός προσπαθεί να ελέγξει τον ρυθμό.

22.02.2024 22:01

Σέντρα στη Βουδαπέστη

Άρχισε το παιχνίδι!

22.02.2024 21:53

O πάγκος του Ολυμπιακού

Τζολάκης, Παπαδούδης, Ιμπόρα, Ελ Αραμπί, Αλεξανδρόπουλος, Κίνι, Μασούρας, Καρβάλιο, Γιόβετιτς, Ρίτσαρντς, Ντόη.

22.02.2024 21:51

Οι πιθανοί αντίπαλοι

Εφόσον προκριθεί ο Ολυμπιακός οι πιθανοί αντίπαλοί του στην κλήρωση της φάσης των 16 του Conference League την Παρασκευή (23/2) στις 14:00 είναι οι: Λιλ, Μακάμπι Τελ Αβίβ, Πλζεν, Μπριζ, Άστον Βίλα, Φιορεντίνα, Φενέρμπαχτσε. Στο ίδιο γκρουπ (των ομάδων που τερμάτισαν πρώτες στους ομίλους του Conference) είναι και ο ΠΑΟΚ που δεν μπορεί να κληρωθεί με τον Ολυμπιακό σ' αυτή τη φάση.

22.02.2024 21:49

Το σχήμα του Ολυμπιακού

Με 4-3-3 ο Μεντιλίμπαρ παρατάσσει τον Ολυμπιακό. Ο Πασχαλάκης στο τέρμα, με Ρέτσο - Κάρμο στα στόπερ, Ροντινέι - Ορτέγκα στα άκρα. Έσε, Τσικίνιο και Όρτα η τριάδα στον άξονα, Φορτούνης, Ποντένσε μεσοεπιθετικοί και ο Ελ Κααμπί σέντερ φορ.

22.02.2024 21:48

Oι ενδεκάδες

Φερεντσβάρος: Ντίμπουζ, Γουίνγκο, Σισέ, Μαέ, Τσίβιτς, Ζακάριασεν, Φανί, Μάιγκα, Μαρκίνιος, Βάργκα, Κόδρο.

Ολυμπιακός: Πασχαλάκης, Ροντινέι, Ρέτσος, Κάρμο, Ορτέγκα, Έσε, Τσικίνιο, Όρτα, Φορτούνης, Ποντένσε, Ελ Κααμπί.

22.02.2024 21:45

Καλησπέρα σας!

Ο Ολυμπιακός έχει μια κρίσιμη ευρωπαϊκή μάχη με τη Φερεντσβάρος στη Βουδαπέστη. Ώρα έναρξης στις 22.00 με τηλεοπτική μετάδοση από το Cosmote Sport 2

O Oλυμπιακός αντιμετωπίζει τη Φερεντσβάρος στη Βουδαπέστη με στόχο την πρόκριση στους 16 του Conference League. Οι Ερυθρόλευκοι που προέρχονται απ' τη μεγάλη νίκη επί του ΠΑΟΚ στην Τούμπα (1-4) έχουν προβάδισμα καθώς έχουν το πλεονέκτημα της επικράτησης με 1-0 στο πρώτο ματς του Γ. Καραϊσκάκης.