Live οι κρίσιμες μάχες των ελληνικών ομάδων στο Conference League: ΠΑΟΚ - Ντιναμό Ζάγκρεμπ και Μακάμπι Τελ Αβίβ - Ολυμπιακός

Μεγάλη βραδιά για το ελληνικό ποδόσφαιρο

Σπουδαία βραδιά για το ελληνικό ποδόσφαιρο με διπλή πρόκριση στα προημιτελικά του Conference! ΠΑΟΚ και Ολυμπιακός θα μπουν στην κληρωτίδα της Παρασκεύης. Στις 15.00 η κλήρωση.

15.03.2024 00:39

Λήξη αγώνα

Τέλος! Ο Ολυμπιακός περνάει στα προημιτελικά του Conference με μια επική πρόκριση καθώς επικράτησε 1-6 της Μακάμπι Τελ Αβίβ

15.03.2024 00:29

Το 1-5

15.03.2024 00:21

Αλλαγή Ολυμπιακός

106' Κίνι αντί Ροντινέι

15.03.2024 00:20

Λήξη ημιχρόνου παράτασης

Ο Ολυμπιακός βρίσκεται στο 1-6! Τρομερό αν αναλογιστεί κανείς ότι είχε χάσει 1-4 στο πρώτο ματς! Απίθανη βραδιά!

15.03.2024 00:16

Γκολ Ολυμπιακός!

Γκοοοοοολ! Απίστευτο! 1-6 ο Ολυμπιακός! Ο Μασούρας πέρασε και τον τερματοφύλακα της Μακάμπι, γύρισε προς τον Ελ Αραμπί που εκτέλεσε και φέρνει τους Ερυθρόλευκους μια ανάσα απ' την πρόκριση!

15.03.2024 00:14

102' Ιμπόρα αντί Ποντένσε για τον Ολυμπιακό

15.03.2024 00:09

95' Ο Μασούρας στη θέση του Φορτούνη

15.03.2024 00:08

Σε θέση πρόκρισης ο Ολυμπιακός

Σε θέση πρόκρισης ο Ολυμπιακός καθώς πλέον το συνολικό σκορ είναι στο 6-5 υπέρ των Πειραιωτών!

15.03.2024 00:05

Γκοοοοοοολ! 1-5 ο Ολυμπιακός με τον Γιόβετιτς! Στο 92' από εκτέλεση φάουλ του Φορτούνη ο Γιόβετιτς αυτή τη φορά ήταν εύστοχος από πλάγια θέση πετυχαίνοντας ένα γκολ από χρυσάφι!

15.03.2024 00:02

Έναρξη παράτασης

Άρχισε η παράταση

14.03.2024 23:59

Τρομερή βραδιά

Συγκλονιστικό παιχνίδι στη Σερβία. Τι βραδιά για το ελληνικό ποδόσφαιρο μετά το καταπληκτικό 5-1 του ΠΑΟΚ επί της Ντιναμό, ακολούθησε το 1-4 του Ολυμπιακού επί της Μακάμπι.

14.03.2024 23:56

Φινάλε στο 90λεπτο

Λήξη του 90λεπτου. Μακάμπι - Ολυμπιακός 1-4 και το παιχνίδι οδηγείται στην παράταση!

14.03.2024 23:53

Μεγάλη ευκαιρία Ολυμπιακός

92' Μεγάλη φάση για τον Ολυμπιακό με τον Γιόβετιτς που δεν μπορεί να σκοράρει!

14.03.2024 23:50

Στις καθυστερήσεις

Πέντε λεπτά ο έξτρα χρόνος

14.03.2024 23:47

88' Ελ Αραμπί αντί Ελ Κααμπί

14.03.2024 23:45

Το ανάποδο ψαλίδι του Ελ Κααμπί για το 1-4

14.03.2024 23:43

82' Γιόβετιτς αντί Ορτα.

14.03.2024 23:39

Το 1-3

14.03.2024 23:37

Ευκαιρία Μακάμπι

Πολύ μεγάλη ευκαιρία για τη Μακάμπι που αγγίζει το γκολ με τον Πέρετζ στο 77'.

14.03.2024 23:28

5-5 το συνολικό σκορ

Απίστευτη εξέλιξη! 1-4 η Μακάμπι στο Καραϊσκάκη, 1-4 ο Ολυμπιακός στη Σερβία!

14.03.2024 23:25

Γκοοοοοολ! Ασύλληπτο τέρμα απ' τον Ελ Κααμπί! Με τρομερό ανάποδο ψαλίδι στο 65' ο Μαροκινός γράφει το 1-4!

14.03.2024 23:18

Θέλει γκολ ο Ολυμπιακός

Ο Ολυμπιακός ψάχνει και πάλι ένα γκολ για να φέρει την υπόθεση της πρόκρισης στα ίσια. Αυτή τη στιγμή το συνολικό σκορ είναι 5-4 υπέρ των Ισραηλινών.

14.03.2024 23:17

Γκολ Μακάμπι

Γκολ Μακάμπι! Ο Ζαχάβι ευστοχεί στο 57' και μειώνει σε 1-3 για τη Μακάμπι που βρίσκεται ξανά σε θέση πρόκρισης.

14.03.2024 23:15

Πέναλτι Μακάμπι

Πέναλτι για τη Μακάμπι! Ο Ρέτσος ανέτρεψε τον Κανιτσόφσκι στο 55'.

Λήξη ημιχρόνου

Τέλος ημιχρόνου στη Σερβία. Ο Ολυμπιακός προηγείται με 0-3 και έχει φέρει το σκορ στα ίσια ισοφαρίζοντας το 1-4 της Μακάμπι! Ασύλληπτο ημίχρονο απ' τους Ερυθρόλευκους!

14.03.2024 22:48

Γκολ Ολυμπιακός

Γκοοοοοολ! 0-3 ο Ολυμπιακός με τον Ελ Κααμπί! Απίστευτη εξέλιξη! Στο 45+3' ο Ποντένσε σέντραρε από τα αριστερά και ο Μαροκινός με κεφαλιά σκόραρε από κοντά!

14.03.2024 22:38

Ακόμα ένα ψάχνει ο Ολυμπιακός

Κάτι παραπάνω απ' τη μισή δουλειά έχει κάνει ο Ολυμπιακός που θέλει ακόμα ένα για να ισοφαρίσει το 1-4 του πρώτου αγώνα!

14.03.2024 22:36

Γκοοοολ! 0-2 ο Ολυμπιακός με τον Φορτούνη με πάσα του Ποντένσε! Οι Ερυθρόλευκοι έχουν κάνει ιδανική εκκίνηση στο ματς!

14.03.2024 22:33

Το 0-1

14.03.2024 22:25

25' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Ο Ελ Κααμπί σουτάρει από το ύψος της μικρής περιοχής αλλά ο γκολκίπερ της Μακάμπι αποκρούει!

14.03.2024 22:22

Έκανε την αρχή ο Ολυμπιακός

Ο Ολυμπιακός αιφνιδίασε την ισραηλινή ομάδα, όπως το έκανε κι εκείνη στο Καραϊσκάκη. Αλλά θέλει και ανάλογη συνέχεια για να υπερκαλύψει το εις βάρος του 1-4.

14.03.2024 22:11

Γκοοοοολ! 0-1 ο Ολυμπιακός! Στο 10' ο Ποντένσε με σουτ μέσα απ' την περιοχή στέλνει την μπάλα στο δοκάρι και στα δίχτυα!

14.03.2024 22:02

Έναρξη του αγώνα

1' Άρχισε η αναμέτρηση του Ολυμπιακού

14.03.2024 21:54

Οι ενδεκάδες

Μακάμπι Τελ Αβίβ: Μισπάτι – Σαχάρ, Ναχμίας, Σαμπορίτ, Ρεβίβο – Φαν Όφερεϊμ, Πέρετζ, Κανιτσόφσκι – Νταβίντα, Ζάχαβι, Μίλσον.

Ολυμπιακός: Τζολάκης, Ροντινέι, Ρέτσος, Κάρμο, Ορτέγκα, Χέσε, Τσικίνιο, Όρτα, Ποντένσε, Φορτούνης, Ελ Κααμπί.

14.03.2024 21:53

Πάμε για σέντρα στο ματς του Ολυμπιακού

Αντίστροφη μέτρηση για το ματς του Ολυμπιακού με την Μακάμπι Τελ Αβίβ

14.03.2024 21:52

Η επόμενη φάση

Tα ματς της φάσης των 8 θα διεξαχθούν στις 11 και 18 Απριλίου αντίστοιχα.

14.03.2024 21:43

Nαιιιι! Η μεγάλη πρόκριση στον ΠΑΟΚ!

Τέλοοοος! Ο ΠΑΟΚ διέλυσε με 5-1 την Ντιναμό και παίρνει μια σπουδαία πρόκριση στα προημιτελικά του Conference

14.03.2024 21:37

6 λεπτά ο έξτρα χρόνος

6 λεπτά οι καθυστερήσεις!

14.03.2024 21:34

Γκολ ΠΑΟΚ

Γκοοοοοοοοοοοοοοοολ! 88' Μέσα ο Ζίβκοβιτς! Και 5-1! Απίθανος ΠΑΟΚ!

14.03.2024 21:33

Πέναλτι ΠΑΟΚ

Πέναλτι για τον ΠΑΟΚ! 86' Ο Μίσιτς ανατρέπει τον Ντεσπόντοφ!

14.03.2024 21:32

Φάση Ντιναμό

85' Μασκρινό σουτ του Μίσιτς με τον Κοτάρσκι να διώχνει

14.03.2024 21:30

Ευκαιρία ΠΑΟΚ

Μεγάλη ευκαιρία Μουργκ για το 5-1

14.03.2024 21:29

Αλλαγή ΠΑΟΚ

82' Οζντόεφ αντί Σβαμπ

14.03.2024 21:27

Σκοράρει η Ντιναμό αλλά ακυρώνεται

Γκολ για την Ντιναμό αλλά ακυρώνεται για χέρι.

14.03.2024 21:26

Αλλαγές ΠΑΟΚ

78' Σαμάτα, Μουργκ και Οτο αντί Μπράντον, Κωνσταντέλιας και Βιεϊρίνια

14.03.2024 21:23

Ασύλληπτο ματς απ' τον Κουλιεράκη

Το ματς της ζωής του κάνει ο Κουλιεράκης!

14.03.2024 21:19

Γκολ ο ΠΑΟΚ!

Γκοοοοοοοοοοοοοοολ! Κουλιεράκης ξανά! ΠΑΟΚ - Ντιναμό 4-1! 72' Νέα εκτέλεση κόρνερ του Ζίβκοβιτς και ο Κουλιεράκης μπαίνει στην πορεία της μπάλας και την σπρώχνει στα δίχτυα!

14.03.2024 21:14

Αλλαγή ΠΑΟΚ

67' Ντεσπόντοφ αντί Τάισον που τραυματίστηκε

14.03.2024 21:11

Ευκαιρία Ντιναμό

64' Νέα μεγάλη επέμβαση του Κοτάρσκι στο σουτ του Χότζα

14.03.2024 21:06

60' ΠΑΟΚ - Ντιναμό 3-1

Ο ΠΑΟΚ μοιάζει επηρεασμένος απ' το γκολ που δέχθηκε. Απ' το πουθενά η Ντιναμό επέστρεψε στη διεκδίκηση της πρόκρισης, ενώ οι παίκτες του Δικεφάλου προσπαθούν να αντιδράσουν.

14.03.2024 21:00

53' Μεγάλη ευκαιρία η Ντιναμό και τεράστια επέμβαση Κοτάρσκι σε τετ α τετ με τον Σπίκιτς.

14.03.2024 20:57

Συνολικό σκορ 3-3

Στα ίσια οι δυο ομάδες αυτή τη στιγμή καθώς το συνολικό σκορ είναι στο 3-3.

14.03.2024 20:55

Γκολ η Ντιναμό

Γκολ η Ντιναμό! 49' Ο Χότζα μείωσε για την Ντιναμό, οι Κροάτες μειώνουν σε 3-1. Ο ΠΑΟΚ δεν είχε καλή αμυντική λειτουργία, αδράνησε για μια στιγμή, ο Κετζιόρα δεν απομάκρυνε αποτελεσματικά και η Ντιναμό εκμεταλλεύτηκε τη στιγμή.

14.03.2024 20:53

Άρχισε το ματς στην Τούμπα

14.03.2024 20:50

Η κλήρωση

Η κλήρωση για την προημιτελική φάση του Europa Conference League (θα βγουν και οι διασταυρώσεις μέχρι τον τελικό της Αθήνας στην OPAP Arena) θα πραγματοποιηθεί αύριο (15/3) και ώρα 15:00 στη Νιόν της Ελβετίας.

Τέλος ημιχρόνου

Λήξη ημιχρόνου στην Τούμπα! Ασύλληπτος ΠΑΟΚ έχει διαλύσει την Ντιναμό καθώς βρίσκεται στο 3-0!

14.03.2024 20:34

Σκορ πρόκρισης για τον ΠΑΟΚ

Ο ΠΑΟΚ πλέον έχει σκορ πρόκρισης. Είναι η ομάδα που κρατάει το εισιτήριο, αφού γύρισε το 2-0 των Κροατών απ' το πρώτο παιχνίδι.

14.03.2024 20:33

Καθηλωτικός ΠΑΟΚ

Ο ΠΑΟΚ πραγματοποιεί ένα ασύλληπτο πρώτο ημίχρονο! Παίζει τρομερό ποδόσφαιρο, έχει πνίξει τους Κροάτες που μοιάζουν να τα έχουν χαμένα. Το 3-0 είναι πέρα για πέρα δίκαιο και φανερώνει τι μπάλα παίζει ο Δικέφαλος σ' αυτό το διάστημα!

14.03.2024 20:28

Γκολ ΠΑΟΚ!

Γκοοοοοοοοοολ! Ο Τόμαααας το 3-0! Απίθανος ΠΑΟΚ! 43' Σέντρα-ασίστ του Τάισον και ο Μπράντον με κεφαλιά σκοράρει για τρίτη φορά για τον Δικέφαλο!

14.03.2024 20:26

37' Ο Κοτάρσκι μπλοκάρει με διπλή προσπάθεια την τελική του Πέτκοβιτς. Η πρώτη απειλητική κατάσταση στην περιοχή του ΠΑΟΚ.

14.03.2024 20:23

Η Τούμπα φλέγεται!

Μέγα πάθος στο γήπεδο! Οι οπαδοί του ΠΑΟΚ έχουν δημιουργήσει τρομερή ατμόσφαιρα και αποτελούν κυριολεκτικά τον 12ο παίκτη της ομάδας!

14.03.2024 20:20

Γκολ ο ΠΑΟΚ

Γκοοοοοοοοολ! Κουλιεράκηηηηηηηηης! 2-0 ο ΠΑΟΚ στο 33' με μακρινό σουτ! Η μπάλα βρήκε και στο πόδι του Σούτσιτς άλλαξε πορεία και κατέληξε στα δίχτυα. Απόλυτη ισορροπία πλέον στο ζευγάρι αλλά το μομέντουμ είναι με τον ΠΑΟΚ που έχει ισοπεδώσει την Ντινάμο!

14.03.2024 20:17

Μονότερμα ο ΠΑΟΚ

Ο ΠΑΟΚ δικαιώνεται για την πίεσή του και βρίσκει νωρίς ένα πολύτιμο γκολ. Αυτό το 1-0 σε συνδυασμό με την τρομερή εμφάνιση του Δικεφάλου, φέρνει τους Κροάτες σε πολύ δύσκολη θέση. Δείχνουν να τα έχουν χαμένα...

14.03.2024 20:13

Γκολ ΠΑΟΚ

Γκοοοοοολ! 27' Ο ΠΑΟΚ σκοράρει και ανοίγει το σκορ! Έπειτα από εκτέλεση κόρνερ, ο Κουλιεράκης πήρε την πρώτη κεφαλιά, ο Μπάμπα τη δεύτερη και η μπάλα στα δίχτυα! 1-0 ο Δικέφαλος!

14.03.2024 20:10

23' Κι άλλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ με τον Κουλιεράκη! Σεντράρει ο Ζίβκοβιτς και ο αμυντικός του Δικεφάλου κυριαρχεί στον αέρα αλλά δεν βρίσκει δίχτυα.

14.03.2024 20:09

Πιέζει ο ΠΑΟΚ

Ασφυκτική είναι η πίεση του ΠΑΟΚ στην Ντιναμό. Ο Δικέφαλος κυνηγά με μανία το γκολ. Το άξιζε ήδη ένα γκολ με βάση τις ευκαιρίες!

14.03.2024 20:06

Κι άλλη μεγάλη ευκαιρία ΠΑΟΚ

19' Νέα μεγάλη φάση ο ΠΑΟΚ! Ο Ζίβκοβιτς σουτάρει με δύναμη αλλά η μπάλα καταλήγει άουτ!

14.03.2024 20:04

Νέα απειλή από τον ΠΑΟΚ

16' Μόνος ο Σβαμπ έκανε αδύναμη κεφαλιά σε μια φάση που θα μπορούσε να υπάρξει ευκαιρία για γκολ για τον ΠΑΟΚ

14.03.2024 20:02

Μεγάλη ευκαιρία ΠΑΟΚ

15' Τεράστια ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ με τον Κουλιεράκη! Ο κεντρικός αμυντικός του ΠΑΟΚ πήρε την κεφαλιά μετά το φάουλ του Ζίβκοβιτς αλλά ο τερματοφύλακας της Ντινάμο έσωσε πάνω στη γραμμή.

14.03.2024 19:56

Νέες διαμαρτυρίες

7' Διαμαρτύρεται ο Τόμας για μαρκάρισμα εντός περιοχής. Δεν δίνει κάτι ο διαιτητής

14.03.2024 19:53

Διαμαρτυρίες στην Τούμπα

4' Οι παίκτες του ΠΑΟΚ και ο κόσμος ζήτησαν πέναλτι σε μαρκάρισμα στον Μπράντον Τόμας

14.03.2024 19:48

Έναρξη αγώνα

1' Άρχισε το ματς στην Τούμπα

14.03.2024 19:46

ΠΑΟΚ: Κοτάρσκι, Βιεϊρίνια, Κεντζιόρα, Κουλιεράκης, Μπάμπα, Σβαμπ, Μεϊτέ, Ζίβκοβιτς, Τάισον, Κωνσταντέλιας, Μπράντον.

Ντίναμο Ζάγκρεμπ: Νέβιστιτς, Ριστόφσκι, Μπερνάουερ, Τεοφίλ-Κατρίν, Πέρκοβιτς, Μίσιτς, Σούσιτς, Σπίκιτς, Χότζα, Μπατούρινα, Πέτκοβιτς.

14.03.2024 19:43

Δύσκολες αποστολές

Κάθε άλλο παρά εύκολες είναι οι αποστολές των δύο ομάδων μας καθώς ο μεν Δικέφαλος έχει να ανατρέψει το εις βάρος του 2-0 απέναντι στην Ντιναμό Ζάγκρεμπ, οι δε Πειραιώτες έχουν να καλύψουν την ήττα με 4-1 στο Καραϊσκάκη απ' τη Μακάμπι Τελ Αβίβ, που θα χρησιμοποιήσει ως έδρα το γήπεδο της Μπάτσκα Τόπολα λόγω πολέμου.

14.03.2024 19:42

Καλησπέρα σας!

Μεγάλη βραδιά για το ελληνικό ποδόσφαιρο με διπλή μονομαχία! Ο ΠΑΟΚ υποδέχεται την Ντιναμό Ζάγκρεμπ στις 19.45 και ο Ολυμπιακός φιλοξενείται από τη Μακάμπι Τελ Αβίβ στις 22.00 .

14.03.2024 19:30

Διπλή ελληνική «μάχη» περιλαμβάνει η ευρωπαϊκή βραδιά στο Conference League. Ο ΠΑΟΚ και ο Ολυμπιακός θα παίξουν το τελευταίο τους χαρτί προκειμένου να παραμείνουν στη διοργάνωση. Ωστόσο το έργο τους θα είναι δύσκολο καθώς ο μεν Δικέφαλος έχει να ανατρέψει το εις βάρος του 2-0 απέναντι στην Ντιναμό Ζάγκρεμπ, οι δε Πειραιώτες έχουν να καλύψουν την ήττα με 4-1 στο Καραϊσκάκη απ' τη Μακάμπι Τελ Αβίβ, που θα χρησιμοποιήσει ως έδρα το γήπεδο της Μπάτσκα Τόπολα λόγω πολέμου.