Live Κλαμπ Μπριζ - ΠΑΟΚ και Ολυμπιακός - Φενερμπαχτσέ: Τα σπουδαία ματς των ελληνικών ομάδων στα προημιτελικά του Conference League

To Live Blog έχει ολοκληρωθεί
12.04.2024 00:30

Καλό σας βράδυ!

Τα highlights

12.04.2024 00:01

Ρεβάνς φωτιά

Όλα ανοιχτά για τη ρεβάνς. Η Μπριζ έχει προβάδισμα χάρη στο 1-0 αλλά η Τούμπα μπορεί να αλλάξει τα δεδομένα. Είναι βέβαιο ότι η ρεβάνς θα είναι καυτή την ερχόμενη Πέμπτη (18/4)

11.04.2024 23:56

Λήξη αγώνα

Φινάλε στο Μπριζ. Κλαμπ Μπριζ - ΠΑΟΚ 1-0.

11.04.2024 23:53

90' 1-0

Παίζονται οι καθυστερήσεις...

11.04.2024 23:43

Αλλαγή ΠΑΟΚ

81' Ότο αντί Βιεϊρίνια.

11.04.2024 23:39

Απόκρουση!

Αποκρούει ο Κοτάρσκι την εκτέλεση του Τιάγκο!

Ευκαιρία ΠΑΟΚ

Πιέζει ο ΠΑΟΚ! Σέντρα Ζίβκοβιτς, παραλίγο γκολ Κεντζιόρα με το κεφάλι.

11.04.2024 23:23

Αλλαγή ΠΑΟΚ

62' Ντεσπόντοφ αντί Κωνσταντέλια

11.04.2024 23:18

Ευκαιρία Μπριζ

58' Τεράστια επέμβαση Κοτάρσκι! Διατηρεί το 1-0

11.04.2024 23:07

Έναρξη β' ημιχρόνου

Άρχισε το δεύτερο ημίχρονο.

11.04.2024 22:50

Λήξη α' ημιχρόνου

Τέλος ημιχρόνου στο Μπριζ. Οι γηπεδούχοι προηγούνται 1-0 του ΠΑΟΚ.

11.04.2024 22:46

44' Καλό σουτ του Τάισον πάνω απ' τα δοκάρια.

11.04.2024 22:41

37' 1-0

Η Μπριζ είχε δοκάρι αλλά η φάση είναι ως μη γενόμενη καθότι η μπάλα είχε βγει άουτ από εκτέλεση κόρνερ.

11.04.2024 22:35

Χαμηλό τέμπο

Σε χαμηλό τέμπο το παιχνίδι στα τελευταία λεπτά. Η Μπριζ προσπαθεί να παγώσει τον ρυθμό.

11.04.2024 22:28

Το 1-0 της Μπριζ

11.04.2024 22:22

Η είσοδος των ομάδων

11.04.2024 22:16

Καταγγελίες από οπαδούς του ΠΑΟΚ

Στο μεταξύ, σύμφωνα με το ρεπορτάζ του SDNA η αστυνομία έκανε χρήση κανονιών νερού, με τους οπαδούς του ΠΑΟΚ να καταγγέλλουν απρόκλητη βία.

Οι φίλοι του ΠΑΟΚ καταγγέλουν πως η αστυνομία έκανε χρήση των κανονιών νερού προκειμένου να απωθήσει κόσμο που είχε προμηθευτεί κανονικά εισιτήρια.

Αυτό είχε ως αποτέλεσμα να προκληθεί ένταση, μικροτραυματισμοί, ενώ οι φίλοι του Δικεφάλου όπως ήταν λογικό και επόμενο, όταν μπήκαν στο γήπεδο ήταν μούσκεμα από την αλόγιστη χρήση νερού και βίας από την βελγική αστυνομία.

11.04.2024 22:12

10' Mεγάλη ευκαιρία για την Μπριζ! Οι παίκτες της βελγικής ομάδας άλλαξαν γρήγορα την μπάλα, έγινε η παράλληλη μπαλιά αλλά ο Ντιάγκο δεν πρόλαβε να κάνει την προβολή σε άδειο τέρμα!

11.04.2024 22:08

Γκολ Μπριζ!

Στο 6' η Μπριζ ανοίγει το σκορ με σουτ του Βέτλεσεν μέσα απ' την περιοχή. Ο Βανάκεν σημάδεψε τον σκόρερ, ο οποίος βρέθηκε αμαρκάριστος και δεν λάθεψε στο σουτ.

Τρίτη φορά στην 8άδα

Για τρίτη φορά στα προημιτελικά ο ΠΑΟΚ. Συνέβη ξανά το 1974 και το 2022. Τρία χρόνια μετά ο ΠΑΟΚ ψάχνει την ιστορική πρόκριση σε τετράδα ευρωπαϊκής διοργάνωσης.

11.04.2024 21:59

Οι ενδεκάδες

Μπριζ: Γιάκερς, Σπίλερς, Μέχελε, Ντε Κάιπερ, Σάμπε, Ονιεντίκα, Βανάκεν, Φέτλεσεν, Σκόρας, Τιάγκο, Γιουτγκλά.

ΠΑΟΚ: Κοτάρσκι, Βιεϊρίνια, Κεντζιόρα, Κουλιεράκης, Μπάμπα, Μεϊτέ, Οζντόεφ, Α. Ζίβκοβιτς, Κωνσταντέλιας, Τάισον, Σαμάτα.

Όλα έτοιμα στο Μπριζ

Πάμε για σέντρα στο ματς του ΠΑΟΚ

11.04.2024 21:41

Τέλος αγώνα

Τέλος! Ο Ολυμπιακός νικάει 3-2 τη Φενέρ και έχει προβάδισμα για την πρόκριση. Όμως οι Πειραιώτες έχασαν μια μεγάλη ευκαιρία για νίκη-πρόκρισης καθώς βρέθηκαν στο 3-0!

Ευκαιρία Φενέρ

Μεγάλη ευκαιρία για τη Φενέρ στο 94' με τον Μπονούτσι

11.04.2024 21:39

Άλλαξε η εικόνα του ματς

Παίζονται οι καθυστερήσεις. Ο Ολυμπιακός δείχνει μπλοκαρισμένος. Αντίθετα η Φενέρ ψάχνει και τρίτο γκολ.

11.04.2024 21:37

Τα δύο γκολ της Φενέρ

11.04.2024 21:33

Αλλαγές Ολυμπιακός

87' Ελ Αραμπί αντί Ελ Κααμπί και Κίνι αντί Μασούρα

11.04.2024 21:30

Αλλαγή Ολυμπιακός

84' Ιμπόρα αντί Τσικίνιο

11.04.2024 21:28

82' Όρτα αντί Γιόβετιτς

11.04.2024 21:21

Γκολ Φενέρ!

Ο Καχβετσί σκοράρει από κοντά και η Φενέρ μέσα σε λίγα λεπτά μειώνει σε 3-2!

11.04.2024 21:20

Το 3-0

11.04.2024 21:14

Γκολ Φενέρ!

Εύστοχος ο Τάντιτς, μειώνει σε 3-1 στο 68'

Πέναλτι Φενέρ

67' Πέναλτι υπέρ της Φενέρ. Ο Ρέτσος δεν εκτίμησε σωστά το τάκλιν που έκανε και με τη φόρα που είχε ανέτρεψε τον Οσόγι.

11.04.2024 21:09

Απίθανη επέμβαση του Τζολάκη! Στο 63' ο Σιμάνσκι έπιασε την κεφαλιά αλλά ο γκολκίπερ του Ολυμπιακού απέκρουσε εντυπωσιακά σε κόρνερ!

11.04.2024 21:05

Καλά διαβασμένος ο Ολυμπιακός

Και πάλι απέδωσε η πίεση του Ολυμπιακού ψηλά στο μισό της Φενέρ. Οι Πειραιώτες διάβασαν καλά το ματς της τουρκικής ομάδας και ήδη βρίσκονται στο 3-0.

11.04.2024 21:04

Γκολ Ολυμπιακός!

Γκοοοοοολ! 3-0 ο Τσικίνιο! Τρομερή αντεπίθεση του Ολυμπιακού και ωραίο διαγώνιο σουτ. Όλα άρχισαν απ' το κλέψιμο του Γιόβετιτς. Το πρώτο γκολ του Τσικίνιο με τα Ερυθρόλευκα.

11.04.2024 20:57

Ευκαιρία Ολυμπιακός

51' Τρομερή ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ο Ελ Κααμπί άγγιξε το γκολ αλλά ο Λιβάκοβιτς απέκρουσε σωτήρια με τα πόδια!

11.04.2024 20:56

Η ενδεκάδα του ΠΑΟΚ

Την ίδια στιγμή στο Μπριζ... Χωρίς εκπλήξεις η ενδεκάδα του ΠΑΟΚ. Στο τέρμα ο Κοτάρσκι και τετράδα στην άμυνα οι Μπάμπα, Κουλιεράκης, Κεντζιόρα και Βιεϊρίνια. Στα χαφ Μεϊτέ και Οζντόεφ, επιθετική τριπλέτα οι Τάισον, Κωνσταντέλιας, Αντρίγια και στην κορυφή της επίθεσης θα βρεθεί ο Σαμάτα.

11.04.2024 20:52

46' 2-0

Άρχισε το β' ημίχρονο

11.04.2024 20:48

Η επέμβαση του Τζολάκη στο σουτ του Κρούνιτς

11.04.2024 20:37

Τέλος ημιχρόνου

Ολοκληρώθηκε το α' ημίχρονο. Ο Ολυμπιακός προηγείται με 2-0 με γκολ του Φορτούνη και του Γιόβετιτς. Εξαιρετικό 45λεπτο απ' τους Ερυθρόλευκους.

11.04.2024 20:35

Το 2-0

45+4' Καλή επέμβαση Τζολάκη σε σουτ του Κρούνιτς.

11.04.2024 20:33

45+1' Καλή εκτέλεση φάουλ του Καχβετσί καταλήγει ελάχιστα άουτ.

11.04.2024 20:30

Αναγκαστική αλλαγή

Ο Οουστερβόλντε δεν μπορεί να συνεχίσει και αποχωρεί με το φορείο από το ματς. Aναγκαστική αλλαγή, ο Καντιόγλου στη θέση του.

11.04.2024 20:25

Το 1-0

11.04.2024 20:20

Σούπερ Ολυμπιακός, χαμένη η Φενέρ

Ο Ολυμπιακός πραγματοποιεί ένα ονειρεμένο ξεκίνημα. Βρίσκεται στο 2-0 έπειτα από 35 λεπτά και δειχνει απόλυτα ικανός για την πρόκριση. Αντιθέτως, η Φενέρ μοιάζει να τα έχει χαμένα!

11.04.2024 20:17

Γκοοοοοοολ! 32' Ο Γιόβετιτς σκοράρει και γράφει το 2-0 από καταπληκτική ασίστ Φορτούνη!

11.04.2024 20:12

27' Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό με κεφαλιά του Κάρμο!

11.04.2024 20:07

20' 1-0

Ο Ολυμπιακός ελέγχει το παιχνίδι, ξέρει που να χτυπήσει τη Φενέρ και το εκμεταλλεύεται στο έπακρο μέχρι στιγμής.

11.04.2024 20:01

15' 1-0

Στο πρώτο 15λεπτο του αγώνα επιβεβαιώθηκε αυτό που περιμέναμε: η Φενέρ είναι επικίνδυνη επιθετικά αλλά και ευάλωτη αμυντικά. Ο Ολυμπιακός το εκμεταλλεύεται και ασκεί πίεση ψηλά θέλοντας να προκαλέσει το λάθος. Και ήδη έχει βρει ένα γκολ.

11.04.2024 19:57

Θερμή ατμόσφαιρα στο Καραϊσκάκη

11.04.2024 19:55

Το καλύτερο ξεκίνημα για τον Ολυμπιακό

Ιδανική εκκίνηση για τον Ολυμπιακό! Καλύτερο σενάριο δεν μπορούσε να φανταστεί ο Μεντιλίμπαρ.

11.04.2024 19:54

Γκοοοοοοολ! 9' 1-0 ο Ολυμπιακός με κεραυνό Φορτούνη έξω απ' την περιοχή! Όλα άρχισαν από την πίεση ψηλά του Μασούρα, που έκλεψε την μπάλα.

11.04.2024 19:52

Φάση Φενέρ

7' Τρίτη τελική για τη Φενέρ και πάλι με τον Τζέκο! Αποκρούει με τα πόδια ο Τζολάκης.

11.04.2024 19:51