Live Άστον Βίλα - Ολυμπιακός: Η ιστορική μάχη των Ερυθρόλευκων στα ημιτελικά του Conference League

03.05.2024 00:20

Πάρτι στο Βίλα Παρκ από τους Ερυθρόλευκους

03.05.2024 00:01

Λήξη αγώνα

Τέλος! Άστον Βίλα - Ολυμπιακός 2-4. Ναι, είναι αλήθεια. Ο Ολυμπιακός νίκησε στο Βίλα Παρκ και μπαίνει σε θέση οδηγού για την πρόκριση στον τελικό της OPAP Arena.

Άστοχο πέναλτι!

Άουυυτ! Το χάνει ο Λουίς στο 84'! Η μπάλα βρήκε και λίγο δοκάρι και κατέληξε έξω. Όλα υπέρ του Ολυμπιακού.

02.05.2024 23:46

Πέναλτι Άστον Βίλα

Πέναλτι υπέρ της Άστον Βίλα στο 82' σε ανατροπή απ' τον Κάρμο.

02.05.2024 23:45

Ευκαιρία Ολυμπιακός

Ο Ολυμπιακός παραλίγο να σκοράρει με τον Τσικίνιο για το 2-5 στο 80'.

02.05.2024 23:35

Αλλαγή Ολυμπιακός

71' Ο Όρτα αντί του Ποντένσε

02.05.2024 23:32

Τρομερό παιχνίδι από τον Ολυμπιακό

Τρομερό παιχνίδι απ' τον Ολυμπιακό στο πιο κρίσιμο ματς της ιστορίας του στα Κύπελλα Ευρώπης!

Γκολ Ολυμπιακός

Γκοοοοοοολ! Ο Ολυμπιακός γράφει το 2-4 στο 67'! Ο Έσε σκοράρει και υπογράφει το έπος των Πειραιωτών! Η μπάλα κόντραρε και στην πλάτη αμυντικού της Βίλα αλλάζοντας πορεία.

02.05.2024 23:31

Αστον Βίλα - Ολυμπιακός 2-3

Συμπληρώθηκαν 65 λεπτά και ο Ολυμπιακός προηγείται με 2-3 στο Βίλα Παρκ.

02.05.2024 23:25

Εξαιρετική αντίδραση

Εξαιρετική αντίδραση του Ολυμπιακού σε ένα σημείο που η Άστον Βίλα είχε πάρει ψυχολογία μετατρέποντας το 0-2 σε 2-2.

02.05.2024 23:22

«Καυτός» Ελ Κααμπί

Χατ τρικ ο Μαροκινός! Σε ευρωπαϊκό ημιτελικό!

02.05.2024 23:21

Γκοοοοοολ! 2-3 ο Ελ Κααμπί! Από τη μία ο Όλσεν απ' την άλλη η μπάλα στο 56'.

02.05.2024 23:19

Πέναλτι Ολυμπιακός

55' Πέναλτι υπέρ του Ολυμπιακού! Χέρι του Λουίς από κεφαλιά του Ρέτσου.

Έχασε μεγάλο προβάδισμα ο Ολυμπιακός

Ο Ολυμπιακός βρισκόταν μέχρι το 45' στο 0-2 αλλά στο 52' το ματς είναι πλέον στο 2-2.

02.05.2024 23:17

Γκολ Άστον Βίλα

Γκολ! Η Άστον Βίλα ισοφαρίζει με τον Ντιαμπί στο 52'. Από δύσκολη γωνία σούταρε στη γωνία του Τζολάκη. 2-2 το σκορ.

02.05.2024 23:13

48' Ευκαιρία του Ολυμπιακού στο ξεκίνημα του ημιχρόνου.

02.05.2024 23:10

Έναρξη β' ημιχρόνου

Άρχισε το β' ημίχρονο.

46' Ρίτσαρντς αντί Ορτέγκα, ο οποίος αντιμετώπισε πρόβλημα στο φινάλε του ημιχρόνου.

02.05.2024 23:08

Στο Βίλα Παρκ και ο πρίγκιπας Γουίλιαμ, οπαδός της Βίλα

02.05.2024 23:07

Καθυστέρηση στο Βίλα Παρκ

Υπάρχει καθυστέρηση στην έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου καθώς κάποιος φίλος της Άστον Βίλα αντιμετώπισε ιατρικό πρόβλημα.

02.05.2024 23:05

Το 1-2 του Γουότκινς

02.05.2024 22:54

Το 0-2 του Ελ Κααμπί

02.05.2024 22:51

Ιδανικό ημίχρονο

Δεν θα μπορούσε να ελπίζει σε καλύτερο 45λεπτο ο Ολυμπιακός. Ανεξάρτητα απ' το τι θα συμβεί στο υπόλοιπο του παιχνιδιού, η ομάδα του Μεντιλίμπαρ δείχνει ότι έχει τον τρόπο για να λυγίσει την Άστον Βίλα. Και πλέον έχει και την ψυχολογία...

02.05.2024 22:49

Λήξη ημιχρόνου

Τελείωσε το α' ημίχρονο. Άστον Βίλα - Ολυμπιακός 1-2

02.05.2024 22:47

Μεγάλη ευκαιρία με τον Ολυμπιακό με τον Ελ Κααμπί που προσπάθησε να απαντήσει άμεσα.

02.05.2024 22:46

Γκολ! 45+1' Η Άστον Βίλα μειώνει με τον Γουότκινς! 1-2 το σκορ στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου. Κάθετη πάσα από τον Ντιαμπί.

02.05.2024 22:40

Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό με τον Φορτούνη στο 39'. Παραλίγο να γίνει το 0-3! Απίθανα πράγματα στο Βίλα Παρκ!

02.05.2024 22:33

Το 0-1 του Ελ Κααμπί

02.05.2024 22:31

Καταπληκτική εκκίνηση

Απίθανο ξεκίνημα απ' τον Ολυμπιακό! 0-2 στο Βίλα Παρ στο 29'! Σε ημιτελικό ευρωπαϊκής διοργάνωσης. Τρομερό ημίωρο απ' τους Πειραιώτες!

02.05.2024 22:29

Γκοοοοοοοολ! 29' Ο Ελ Κααμπί σκοράρει ξανά! 0-2 ο Ολυμπιακός! Ασύλληπτο! Ο Ποντένσε έχει βγάλει φανταστική πάσα στον Μαροκινό.

02.05.2024 22:24

Η πρώτη φάση στο ματς

02.05.2024 22:23

Η είσοδος των ομάδων στον αγωνιστικό χώρο

02.05.2024 22:22

Πήρε φωτιά η Ερυθρόλευκη κερκίδα

Πάρτι των οπαδών του Ολυμπιακού στις εξέδρες του Βίλα Παρκ αυτή τη στιγμή!

On fire o Ελ Κααμπί

Έκτο γκολ του Ελ Κααμπί σε επτά παιχνίδια στο Conference League.

02.05.2024 22:17

Γκολ Ολυμπιακός!

Γκοοοοοοολ! 16' Μετράει το γκολ! Ο Ολυμπιακός ανοίγει το σκορ με τον Ελ Κααμπί! Εξαιρετική κάθετη πάσα του Τσικίνιο στον κενό χώρο προς τον Μαροκινό που πλάσαρε ιδανικά πάνω απ' τον Όλσεν.

VAR

Ελέγχεται η φάση απ' τον VAR.

02.05.2024 22:16

Γκολ ο Ολυμπιακός

Γκολ! Ο Ολυμπιακός, το τέρμα όμως ακυρώνεται!

02.05.2024 22:15

Ευκαιρία Άστον Βίλα

14' Μακρινό σουτ του Λουίς, ο Τζολάκης αποκρούει.

02.05.2024 22:13

0-0

Στο 0-0 το παιχνίδι μετά από 10 λεπτά.

02.05.2024 22:10

Δεν μετράει το γκολ

Δεν μετράει το γκολ. Ακυρώθηκε το τέρμα... Υπάρχει επιθετικό φάουλ του Λανγκλέ στον Ιμπόρα.

02.05.2024 22:09

Γκολ

Γκολ! Η Άστον Βίλα σκοράρει... Ελέγχεται η φάση!

02.05.2024 22:06

6' Μεγάλη ευκαιρία για την Άστον Βίλα. Ο Ρότζερς απειλεί, ο Τζολάκης αποκρούει. Σωτήρια επέμβαση του Έλληνα γκολκίπερ.

02.05.2024 22:05

Το πλάνο του Μεντιλίμπαρ

Ο Τσικίνιο παίζει μπροστά από Έσε και Ιμπόρα στα χαφ. Ποντένσε στα αριστερά, Φορτούνης στα δεξιά. 4-3-3 η επιλογή του Μεντιλίμπαρ.

02.05.2024 22:02

Έναρξη αγώνα

Σέντρα στο μεγάλο ματς!

02.05.2024 22:00

Ο δρόμος προς την 4άδα

O Oλυμπιακός βρέθηκε στο Conference League, μέσω της 3ης θέσης στον όμιλο του στο Europa League. Πέρασε τα εμπόδια των Φερεντσβάρος, Μακάμπι Τελ Αβίβ και Φενέρμπαχτσε για να προκριθεί στον ημιτελικό.

Η Άστον Βίλα τερμάτισε πρώτη στον όμιλο της στο Conference League μαζί με Λέγκια, Άλκμααρ και Ζρίνσκι. Στη συνέχεια απέκλεισε Άγιαξ και Λιλ για να βρεθεί στα ημιτελικά.

02.05.2024 21:59

Εντυπωσιακή ατμόσφαιρα

Με 2000 οπαδούς στο πλευρό του ο Ολυμπιακός. Κατάμεστο το Βίλα Παρκ και η ατμόσφαιρα είναι εντυπωσιακή!

Ο άλλος ημιτελικός

Στον άλλο ημιτελικό παίζουν η Φιορεντίνα με την Κλαμπ Μπριζ.

02.05.2024 21:57

Οι αφίξεις των ομάδων

02.05.2024 21:53

Οι ενδεκάδες

Άστον Βίλα: Όλσεν, Κας, Κόνσα, Λανγκλέ, Ντιν, Μπέιλι, Μαγκίν, Λουίζ, Ρότζερς, Ντιαμπί, Γουότκινς.

Ολυμπιακός: Τζολάκης, Ροντινέι, Ρέτσος, Κάρμο, Ορτέγκα, Έσε, Ιμπόρα, Τσικίνιο, Φορτούνης, Ποντένσε, Ελ Κααμπί.

02.05.2024 21:52

Ιστορική ευκαιρία

Η Άστον Βίλα είναι η αντίπαλος των Πειραιωτών. Το πρώτο ματς γίνεται στο Βίλα Παρκ του Μπέρμιγχαμ με ώρα έναρξης στις 22.00. Και η ρεβάνς την επόμενη Πέμπτη στο Γ. Καραϊσκάκης. Τηλεοπτική μετάδοση απ' το Cosmote Sport 2.

02.05.2024 21:51

Καλησπέρα σας

Ο Ολυμπιακός έχει ραντεβού με την ιστορία καθώς για πρώτη φορά συμμετέχει σε ημιτελική φάση ευρωπαϊκής διοργάνωσης. Και φυσικά έχει μπροστά του την προοπτική ενός ευρωπαϊκού τελικού...

02.05.2024 21:45

Ο Ολυμπιακός έχει ραντεβού με την ιστορία καθώς για πρώτη φορά συμμετέχει σε ημιτελική φάση ευρωπαϊκής διοργάνωσης. Αντιμετωπίζει στο Μπέρμιγχαμ την Άστον Βίλα για τα ημιτελικά του Conference League και θέλει να κάνει το πρώτο βήμα για την πρόκριση στον τελικό της OPAP Arena.