Δήμος Αναστασιάδης: «Nτύνει» με τη φωνή του την ερωτική μπαλάντα «Παιδί δικό σου»
🕛 χρόνος ανάγνωσης: 1 λεπτό ┋ 🗣️ Ανοικτό για σχολιασμό
![Δήμος Αναστασιάδης](http://cdn.ethnos.gr/imgHandler/875/83eafc32-8558-4b92-9257-2fe853502a6c.jpg)
Ο Δήμος Αναστασιάδης ερμηνεύει το «Να μου εξηγήσεις» και «ανοίγει» το δεύτερο μέρος της εμβληματικής συλλογής για τα 20 χρόνια της Ελεάνας Βραχάλη στη δισκογραφία, «Παιδί δικό σου», που κυκλοφορεί από την Panik Records.
Ο ξεχωριστός δημιουργός κι ερμηνευτής, που έχει συνεργαστεί με τη σπουδαία στιχουργό σε προσωπικές του δισκογραφικές επιτυχίες, «ντύνει» με τη φωνή του μία ιδιαίτερη ερωτική μπαλάντα, σε μουσική Μιχάλη Χατζηγιάννη, που κυκλοφόρησε πρώτη φορά το 2012, με ερμηνεύτρια την Βαλάντω Τρύφωνος.
Το «Να μου εξηγήσεις» συνοδεύεται από ένα κινηματογραφικό music video, που αναδεικνύει τα συναισθήματα του τραγουδιού. Τη σκηνοθεσία έκανε ο Γιάννης Μιχελόπουλος.
Στη συλλογή «Παιδί δικό σου» συμμετέχουν καλλιτέχνες από όλο το φάσμα της ελληνικής μουσικής, ερμηνεύοντας μερικά από τα εμβληματικά τραγούδια που έχει γράψει η Ελεάνα Βραχάλη. Το α’ μέρος της συλλογής, που είναι διαθέσιμο σε όλες τις streaming υπηρεσίες, γνώρισε μεγάλη επιτυχία κι αγάπη από το κοινό, με τραγούδια του να κατακτούν τις πρώτες θέσεις του airplay και των trends του YouTube, όπου μετρούν εκατομμύρια views.
Αυτή την περίοδο ο Δήμος Αναστασιάδης συνεχίζει τις επιτυχημένες εμφανίσεις του στο «Barbarella Live Athens» μαζί με την Αντζελα Δημητρίου, κάθε Τετάρτη και Σάββατο, ενώ τον Απρίλιο ξεκινά περιοδεία στην Αμερική, έχοντας δίπλα του την Χριστίνα Σάλτη.
«Αυτογκόλ» των Γάλλων απ' τα... αποδυτήρια - Εξαφάνισαν τον Γιάννη Αντετοκούνμπο από την τελετή έναρξης!
Τροχαίο στη Μεσσηνία: Πώς σημειώθηκε η αδιανόητη διπλή οικογενειακή τραγωδία – Νοσηλεύεται φρουρούμενος ο οδηγός της νταλίκας
Ιρανοί, Ρώσοι ή κάποιος άλλος; Ποιος βρίσκεται τελικά πίσω από το σαμποτάζ στα τρένα της Γαλλίας; Ανάλυση Guardian
Μέταλ και όπερα… μαζί στην τελετή έναρξης των Ολυμπιακών Αγώνων: Μοναδικό σόου
Live όλες οι εξελίξεις λεπτό προς λεπτό, με την υπογραφή του www.ethnos.gr