Μαθητής Α' Δημοτικού έγραψε σε ασκήσεις γλώσσας ... ΠΑΟΚΑΡΑ και έγινε viral!
Η τρανή απόδειξη πως η ανιδιοτελής αγάπη για την ομάδα που ο καθένας υποστηρίζει ξεκινά από πολύ μικρή ηλικία🕛 χρόνος ανάγνωσης: 1 λεπτό ┋ 🗣️ Ανοικτό για σχολιασμό
![ΠΑΟΚ παιδί (Intime)](http://cdn.ethnos.gr/imgHandler/875/465f7aa5-1a4c-4d92-8de2-08f98dc65043.jpg)
Η ανιδιοτελής αγάπη για την ομάδα που ο καθένας υποστηρίζει δεν τελειώνει ποτέ αλλά ξεκινά από πολύ μικρή ηλικία. Αυτό το απέδειξε άλλωστε και ένας μαθητής A' Δημοτικού, ο οποίος σε άσκηση με καταλήξεις έγραψε την λέξη... ΠΑΟΚάρα!
Η άσκηση ζητούσε από τους μικρούς μαθητές να γράψουν το δίφθογγο σύμφωνο "τσ", να συνθέσουν τις λέξεις-κλειδιά, να τις τονίσουν και να τις ξαναγράψουν, ο 6χρονος στην λέξη «οκαρα» ...έγραψε ΠΑΟΚαρα αντί για ...τσόκαρα!
Στις άλλες λέξεις, όπως «κατσαρόλα», «κατσαρίδα», «πετσέτα», «πίτσα», «κατσαβίδι», «έτσι», «κοτσίδα», τα πήγε περίφημα, αλλά με την «ΠΑΟΚαρα» ο μικρός μαθητής άφησε άφωνη τη δασκάλα που έβγαλε φωτογραφία την απάντηση για να γίνει φυσικά viral
Τα σχολιά σας δημοσιεύονται άμεσα με δική σας ευθύνη. Το ΕΘΝΟΣ θα παρεμβαίνει και τα προσβλητικά σχόλια θα διαγράφονται
Διαβάστε ακόμη
«Αυτογκόλ» των Γάλλων απ' τα... αποδυτήρια - Εξαφάνισαν τον Γιάννη Αντετοκούνμπο από την τελετή έναρξης!
Τροχαίο στη Μεσσηνία: Πώς σημειώθηκε η αδιανόητη διπλή οικογενειακή τραγωδία – Νοσηλεύεται φρουρούμενος ο οδηγός της νταλίκας
Ιρανοί, Ρώσοι ή κάποιος άλλος; Ποιος βρίσκεται τελικά πίσω από το σαμποτάζ στα τρένα της Γαλλίας; Ανάλυση Guardian
Μέταλ και όπερα… μαζί στην τελετή έναρξης των Ολυμπιακών Αγώνων: Μοναδικό σόου
Live όλες οι εξελίξεις λεπτό προς λεπτό, με την υπογραφή του www.ethnos.gr