Ακρίτα κατά Ηλιόπουλου: Χθες ευχήθηκα να παραμείνει στον ΣΥΡΙΖΑ, λάθος - Νάσο, καλό δρόμο και από το πεζοδρόμιο
🕛 χρόνος ανάγνωσης: 1 λεπτό ┋ 🗣️ Ανοικτό για σχολιασμό
![Έλενα Ακρίτα (Eurokinissi)](http://cdn.ethnos.gr/imgHandler/875/f2dc0e4b-9465-4332-9881-098ff2a1a173.jpg)
Την ώρα που η τάση 6+6 του ΣΥΡΙΖΑ συνεδριάζει για να αποφασίσει για την παραμονή της στο κόμμα, η βουλευτής Έλενα Ακρίτα επιτίθεται στον Νάσο Ηλιόπουλο για κάποιες δηλώσεις που φέρεται να έκανε κατά τη συνεδρίαση.
Ο Νάσος Ηλιόπουλος φέρεται να είπε ότι «Το ζήτημα είναι καταρχάς πολιτικό και ύστερα πολιτικού προσωπικού αλλά η ηγεσία επιλέγει να μην το προσεγγίζει έτσι και για αυτό αναλώνεται στην κατασκευή εσωτερικών εχθρών, με αποτέλεσμα το τοπίο να θυμίζει βούρκο» με την Έλενα Ακρίτα να του επιτίθεται σε ανάρτησή της ευχόμενη: «καλό δρόμο κι απ’ το πεζοδρόμιο.Για να μην πω τίποτα χειρότερο».
Ολόκληρη η ανάρτησή της
«Ο Νάσος Ηλιόπουλος ήταν ο πρώτος που με καλωσόρισε με ανοιχτή αγκαλιά, όταν ανακοινώθηκε η υποψηφιότητα μου. Είχε προηγηθεί μια μακρά και εγκάρδια διαδικτυακή επικοινωνία και ήξερα ότι με εκτιμούσε.Σήμερα μάς δήλωσε πως η πλειοψηφία των ψηφοφόρων που επέλεξε τον Κασσελάκη ζει στο βούρκο. Ανάμεσα τους κι εγώ.Χτες ευχήθηκα να παραμείνει.Λάθος.Νάσο, καλό δρόμο κι απ’ το πεζοδρόμιο.Για να μην πω τίποτα χειρότερο πάνω στην οργή και τη θλίψη μου.
«Αυτογκόλ» των Γάλλων απ' τα... αποδυτήρια - Εξαφάνισαν τον Γιάννη Αντετοκούνμπο από την τελετή έναρξης!
Τροχαίο στη Μεσσηνία: Πώς σημειώθηκε η αδιανόητη διπλή οικογενειακή τραγωδία – Νοσηλεύεται φρουρούμενος ο οδηγός της νταλίκας
Ιρανοί, Ρώσοι ή κάποιος άλλος; Ποιος βρίσκεται τελικά πίσω από το σαμποτάζ στα τρένα της Γαλλίας; Ανάλυση Guardian
Μέταλ και όπερα… μαζί στην τελετή έναρξης των Ολυμπιακών Αγώνων: Μοναδικό σόου
Live όλες οι εξελίξεις λεπτό προς λεπτό, με την υπογραφή του www.ethnos.gr