Live Παναθηναϊκός - Άρης: Λεπτό προς λεπτό ο τελικός Κυπέλλου Ελλάδας στο Πανθεσσαλικό Στάδιο

Τι φινάλε!

Απίθανο φινάλε στον τελικό! Ο Παναθηναϊκός ξανά Κυπελλούχος μετά το 2022!

25.05.2024 22:28

Τέλος!

Κυπελλούχος Ελλάδας ο Παναθηναϊκός με buzzer beater!

25.05.2024 22:26

Γκολ Παναθηναϊκός!

Γκοοοοοοοοοολ! Ο Παναθηναϊκός σκοράρει! Χρυσός σκόρερ ο Βαγιαννίδης στο 96'!

25.05.2024 22:25

Κίτρινη ΠΑΟ

94' Κίτρινη Χουάνκαρ

25.05.2024 22:22

Ευκαιρία Παναθηναϊκός

92' Απειλεί ο Παναθηναϊκός με μακρινό σουτ του Μπακασέτα, που έφυγε λίγο άουτ.

25.05.2024 22:21

Κίτρινη Άρης

91' Κίτρινη στον Μορόν.

Η αποβολή του Ζιλ

25.05.2024 22:19

Καθυστερήσεις

Έξι λεπτά ο έξτρα χρόνος.

25.05.2024 22:16

Ανέβηκε ο Παναθηναϊκός

Ο Παναθηναϊκός έχει τον έλεγχο στο ματς. Λογικό καθώς παίζει με εννέα ο Άρης.

25.05.2024 22:15

Με 4-3-1 ο Άρης

Ο Άρης παίζει πλέον ένα 4-3-1!

25.05.2024 22:13

Η κόκκινη του Νταρίντα

25.05.2024 22:09

79' Ο Μπερνάρ βγήκε από αριστερά έπειτα από πάσα του Χουάνκαρ σούταρε αλλά η μπάλα έφυγε άουτ.

25.05.2024 22:06

Η φάση του Σαμόρα

Η κόκκινη του Κώτσιρα

25.05.2024 22:01

Κόκκινη Άρης

71' Απευθείας αποβολή στον Ζιλ για χτύπημα εκτός φάσης στον Μπακασέτα! Ο παίκτης του Παναθηναϊκού έκανε επιθετικό φάουλ, αλλά ο παίκτης του Άρη αντέδρασε άσχημα.

25.05.2024 21:58

Αλλαγή Άρης

68' Βερστράτε αντί Μανού Γκαρθία

25.05.2024 21:55

Με δέκα οι δυο ομάδες

20 παίκτες πλέον στον αγωνιστικό χώρο

Αποβολή Άρης

65' Τιμωρείται με δεύτερη κίτρινη και ο Νταρίντα για φάουλ στον Αράο.

25.05.2024 21:52

Αλαγή ΠΑΟ

63' Βαγιαννίδης αντί Μαντσίνι.

25.05.2024 21:45

Ευκαιρία Άρης

56' Ο Σαμόρα αστοχεί μέσα απ' την περιοχή. Η μπάλα λίγο άουτ.

25.05.2024 21:41

Αποβολή Παναθηναϊκός

Με δέκα ο Παναθηναϊκός στο 51'! Ο Κώτσιρας τιμωρείται με δεύτερη κίτρινη κάρτα για μαρκάρισμα στον Σαμόρα.

25.05.2024 21:35

Σέντρα β' ημίχρονο

Άρχισε το β' ημίχρονο

25.05.2024 21:31

Την ίδια ώρα στο Κύπελλο Γερμανίας συμβαίνει αυτό...

25.05.2024 21:22

Κακό θέαμα

Αν δεν ήταν τελικός Κυπέλλου, θα ήταν για να αλλάξουμε κανάλι και να δούμε οτιδήποτε άλλο... Πολύ κακό παιχνίδι...

Η εικόνα του τελικού

Από μία ευκαιρία η κάθε ομάδα. Πολλά φάουλ, πολλά λάθη, πολλά νεύρα και πέντε κίτρινες κάρτες.

25.05.2024 21:17

Τέλος ημιχρόνου

Χωρίς γκολ το ματς.

25.05.2024 21:11

Κίτρινη ΠΑΟ

43' Κίτρινη ο Τσέριν.

41' Κίτρινη Μοντόγια

25.05.2024 21:10

0-0

Συμπληρώθηκαν 40 λεπτά δίχως γκολ και με δύο αξιόλογες φάσεις, μία από κάθε ομάδα.

25.05.2024 21:05

Κίτρινες

36' Από μία κάρτα σε Κώτσιρα και Σαμόρα για αψιμαχία.

25.05.2024 20:56

27' Απαντάει ο Παναθηναϊκός με αριστερό σουτ του Μαντσίνι, που μπλόκαρε ο Κουέστα.

25.05.2024 20:54

25' Πρώτη μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη. Κεφαλιά του Μπράμπετς, ο Λοντίγκιν απομακρύνει δύσκολα.

25.05.2024 20:53

Οι 30 του Άρη είναι πιο θορυβώδεις απ' τους 30 του Παναθηναϊκού

Η είσοδος των ομάδων

25.05.2024 20:49

0-0

Στο 20' το ματς και δεν έχει γίνει ούτε υποψία φάσης... Κακό ματς...

25.05.2024 20:45

16' Κίτρινη στον Νταρίντα για μαρκάρισμα στον Χουάνκαρ που δείχνει να πονάει πολύ.

25.05.2024 20:38

10' ΠΑΟ - Άρης 0-0

Υποτονικό ξεκίνημα, με λάθη και μονομαχίες στο γήπεδο.

Βγαίνουν οι ομάδες

Οι ομάδες στον αγωνιστικό χώρο. Μπροστά τους η Στεφανί Φραπάρ.

25.05.2024 20:15

Ο σχηματισμός που θα παραταχθούν οι δύο φιναλίστ

25.05.2024 20:14

H Στεφανί Φραπάρ στο Πανθεσσαλικό

25.05.2024 20:11

Οι ενδεκάδες

Παναθηναϊκός: Λοντίγκιν, Χουάνκαρ, Γεντβάι, Αράο, Κώτσιρας, Πέρεθ, Τσέριν, Μπακασέτας, Μπερνάρ, Μαντσίνι, Ιωαννίδης.

Άρης: Κουέστα, Οντουμπάτζο, Φαμπιάνο, Μπράμπετς, Μοντόγια, Ζιλ, Νταρίντα, Γκαρθία, Σαμόρα, Σουλεϊμάνοφ, Μορόν.

25.05.2024 20:08

Ιστορικό ματς

Για πρώτη φορά στην ιστορία του Κυπέλλου Ελλάδας θα διαιτητεύσει γυναίκα τον τελικό της διοργάνωσης, καθώς η Γαλλίδα Στεφανί Φραπάρ ορίστηκε από την ΚΕΔ.

Ήταν η πρώτη γυναίκα διαιτητής, η οποία διαιτήτευσε αγώνα τελικής φάσης Παγκοσμίου Κυπέλλου Ανδρών (στο Μουντιάλ του 2022 το Γερμανία - Κόστα Ρίκα), τελικό Κυπέλλου Γαλλίας, αρκετούς αγώνες στη Ligue 1, στο Champions League ανδρών και το Europa League ανδρών

25.05.2024 20:06

Τίτλος και Ευρώπη

Ο Παναθηναϊκός και ο Άρης τα παίζουν όλα για όλα στον αποψινό τελικό Κυπέλλου. Θέλουν τον τίτλο για να γράψουν ιστορία, θέλουν το Κύπελλο για να σφραγίσουν το ευρωπαϊκό εισιτήριο για τη νέα σεζόν, θέλουν την κούπα για να σώσουν μια ολόκληρη χρονιά.

Άδειες εξέδρες

Αποκαρδιωτική βεβαίως είναι η εικόνα με τις άδειες κερκίδες. Γιορτή χωρίς κόσμο δεν γίνεται. Στο Πανθεσσαλικό θα βρεθούν 30 προσκεκλημένοι από κάθε ομάδα και στελέχη της διοίκησης της ΕΠΟ.

25.05.2024 20:00

Καλησπέρα σας!

Η ώρα του τελικού για το Κύπελλο Ελλάδας! Παναθηναϊκός εναντίον Άρη στις 20.30 με τηλεοπτική μετάδοση από το Cosmote Sport 1.

Ο Παναθηναϊκός και ο Άρης τα παίζουν όλα για όλα στον αποψινό (25/5, 20.30, Cosmote Sport 1) τελικό Κυπέλλου. Θέλουν τον τίτλο για να γράψουν ιστορία, θέλουν το Κύπελλο για να σφραγίσουν το ευρωπαϊκό εισιτήριο για τη νέα σεζόν, θέλουν την κούπα για να σώσουν μια ολόκληρη χρονιά...