(copyright: Eurokinissi)

Κέρκυρα: Νέο μυστήριο με γιατρό που υπέστη παράλυση λίγο μετά το εμβόλιο

Τελευταία Ενημέρωση
Παρακολουθείται από το ιατρονοσηλευτικό προσωπικό και λαμβάνει αγωγή

Γιατρός του νοσοκομείου Κέρκυρας νοσηλεύεται στο νοσοκομείο του νησιού με παράλυση κάτω άκρων. Ο γιατρός αφού έκανε τη δεύτερη δόση του εμβολίου κατά του κορονοϊού παρουσίασε κόπωση και μυαλγίες και λίγο αργότερα υπέστη παράλυση των κάτω άκρων.

Από την πρώτη στιγμή οι γιατροί του νοσοκομείου έχουν προχωρήσει σε εξετάσεις για να διαπιστώσουν από τι προήλθε και να του χορηγήσουν την κατάλληλη αγωγή. Πρόκειται για το δεύτερο περιστατικό στην Κέρκυρα, καθώς μία νοσηλεύτρια είχε υποστεί παράλυση κάτω άκρων μετά τη δεύτερη δόση εμβολίου, ωστόσο, το ενθαρρυντικό είναι ότι η κατάστασή της έχει παρουσιάσει βελτίωση.

 

ΚΑΤΕΒΑΣΤΕ ΤΟ ΝΕΟ APP ΤΟΥ ΕΘΝΟΥΣ Ethnos.gr - App Store Ethnos.gr - Google Play
ΣΧΟΛΙΑ <% totalComments %>
ΞΕΚΙΝΗΣΤΕ ΤΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ

Tο ethnos.gr δημοσιεύει κάθε σχόλιο το οποίο είναι σχετικό με το θέμα. Ωστόσο, αυτό δεν σημαίνει ότι υιοθετεί τις απόψεις αυτές. Διατηρεί το δικαίωμα να μην δημοσιεύει συκοφαντικά, υβριστικά, ρατσιστικά ή άλλα σχόλια που προτρέπουν σε άσκηση βίας. Επίσης, σχόλια σε greeklish και κεφαλαία δεν θα δημοσιεύονται ενώ το ethnos.gr, όταν και όπου κρίνει, θα συμμετέχει στον διάλογο.

Δείτε εδώ τους όρους χρήσης.

Προσθήκη Σχολίου
<% replyingComment.name %>
Ακύρωση
Το σχόλιό σας έχει προωθηθεί για έγκριση
Αυτός ο ιστότοπος προστατεύεται από το reCAPTCHA και ισχύουν η Πολιτική Απορρήτου και οι Όροι Παροχής Υπηρεσιών της Google.

NETWORK

ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ
ΕΞΥΠΝΗ ΠΛΟΗΓΗΣΗ